Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

WIETNAM

Opis

WIETNAM

Wycieczka do Wietnamu: Wietnam kraj Azji Południowo-Wschodniej o najdłuższej i najbardziej dramatycznej historii. Pierwsze królestwo Czampa pojawiło się na tych ziemiach już w II wieku n.e. Wieki następne to okres dominacji chińskiej i ciągłych walk o niepodległość.

W X wieku po upadku dynastii chińskiej władzę przejmują miejscowe dynastie cesarskie, rządzące z przerwami aż do 1945r. W XIX wieku pojawiają się na obszarze Wietnamu koloniści francuscy, zaś lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte to okres wyniszczającej kraj wojny ze Stanami Zjednoczonymi. Mimo burzliwych dziejów, zachowało się wiele cennych zabytków. Poza tym Wietnam, to również wspaniała, zachwycająca przyroda. To kraj, który jawi się dla nas nowością, którą obserwujemy i chłoniemy każdą cząstką ciała.


Plan Wycieczki

 • Warszawa

  WYLOT Z WARSZAWY Zbiórka w hali odlotów MDL Okęcie w Warszawie. wylot do Hanoi z przesiadką.

 • Hanoi

  Przylot do Hanoi nazywanego „miastem na zakręcie rzeki”, które oczarowuje jeziorami i parkami, dachami z czerwonej dachówki i ścianami w kolorze ochry. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie zobaczymy Komplex Ho Ch iMinha wzniesiony wbrew testamentowi przywódcy, który żądał kremacji. Zobaczymy One-Pillar Pagoda, Ngoc Son Temple a następnie Świątynię Literatury którą na cześć Konfucjusza wzniósł w 1070 roku cesarz Ly Thanh Tong. Nocleg w hotelu.

 • hanoi

  Po śniadaniu, wycieczka do Ninh Binh zwanego przez Wietnamczyków 'Halongiem na lądzie'. W Ninh Binh czeka nas rejs tradycyjnymi azjatyckimi łodziami typu sampan. Płynąc z nurtem rzeki będziemy mogli podziwiać okoliczne, zielone poletka ryżowe. Trasa będzie prowadzić rozlewiskami wśród wapiennych ostańców. Zobaczymy też urokliwą świątynię Bich Dong, częściowo mieszcząca się w jaskini. Po powrocie do Hanoi przejazd rikszami rowerowymi przez dzielnicę kolonialną. Zobaczymy również XVII-wieczną świątynię Ngoc Son położoną na malowniczej wyspie na jeziorze Hoan Kiem. Nocleg w Hanoi.

 • Ha Long

  Po śniadaniu wyjazd nad zatokę HaLong – cud przyrody wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Będą Państwo mieć możliwość podziwiania wysp o różnych kształtach, połyskujących na tle szmaragdowego morza jak lśniące w słońcu klejnoty. Podziwianie rozrzuconych po zatoce 5 000 wysp i wysepek. Podróż po Halong Bay zaczyna się około południa na Wyspie Tuan Chau na progu najbardziej fascynujących cudów Wietnamu. Odkryjemy po południu niektóre skarby rozrzucone w całej Zatoce Malejacego Smoka: jaskinie, czyste plaże, malownicze pływające wioski, fantastyczne formacje skalne wznoszące się z szmaragdowej wody. Lunch, kolacja na pokładzie statku. Nocleg na statku.

 • Danang

  Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Danang. Będziemy mieli okazję zobaczyć pagodę Linh Ung oraz podziwiać roztaczające się wokół malownicze krajobrazy. Przejazd do Hoi An, zakwaterowanie i nocleg.

 • My Son (UNESCO)

  Po śniadaniu wyjazd do My Son, gdzie zobaczymy pozostałości po kompleksie świątyń ludu Cham, powstałe między VII-XIII w n.e. My Son jest wpisane na listę UNESCO. Powrót do Hoi An. Lunch w lokalnej restauracji i wycieczka po Hoi An. W programie spacer po wąskich uliczkach starego miasta, zwiedzanie Domu Zgromadzeń Phuc Kien - jednego z najstarszych domów w Hoi An, Tan Ky, Mostu Japońskiego oraz wizyta na targu. Odwiedzimy również pracownie lokalnych rzemieślników. Powrót do hotelu na nocleg.

 • Hue (unesco)

  HOI AN / HUE Po śniadaniu udamy się w podróż do Hue , politycznej i kulturalnej stolicy Wietnamu podczas panowania 13 cesarzy dynastii Nguyen (1802-1945). Droga wiedzie przez przełęcz Morskich Obłoków, wśród wiosek z czerwonej cegły, sadów owocowych oraz pięknych widoków na morze i niebo. W Hue czeka nas zwiedzanie imponującej, pochodzącej z 1804 r. cesarskiej cytadeli, gdzie znajdują się pomieszczenia urzędowe władców Hue oraz komnaty prywatne, zwane Purpurowym Zakazanym Miastem. Wizyta na lokalnym bazarze Dong Ba będzie ciekawym dopełnieniem wizyty. Nocleg.

 • Hoi an (unesco)

  Przed nami dzień pełen wrażeń! Wycieczka statkiem po Rzece Perfumowej do zbudowanej w 1601 r. słynnej pagody Thien Mu – symbolu Hue. Następnie dalszy rejs do wioski Thuy Bieu, uważanej za kolebkę kultury Hue, która otoczona jest piękną, bujną przyrodą. Mieszkańcy żyją głównie z płodów rolnych, zielarstwa i rękodzieła. Jednym z charakterystycznych widoków wioski są drzewa owoców pomelo, które pięknie pachną, a ich białe kwiaty (lipiec, sierpień) stanowią o wyjątkowości tego miejsca. Po przybyciu do wioski spacer po okolicy (dla chętnych dostępne rowery). Wizyta w jednej ze świątyń, spotkanie z lokalną ludnością, odwiedziny u jednej z rodzin, która zajmuje się wyrobem kadzidełek wykorzystywanych w świątyniach. Relaksacyjny masaż stóp poprzedzony krótką kąpielą w wodzie z ziołami, która stanowi jedną z tradycyjnych terapii. Lekcja gotowania wietnamskich dań i lunch w wiosce. Dalsze zwiedzanie Hue: grobowiec cesarza Tu Duc, uważanego za najbardziej okazały oraz grobowiec cesarza Minh Manga. Nocleg.

 • Hoi an

  Dalsze zwiwedzanie Hoi An najpiękniejszego miasta środkowego Wietnamu. Miasto - perełka, ocalone od wyburzenia przez Polaka Kazimierza Kwiatkowskiego. zwiedzanie centrum miasta: Most Japoński łączący dawną dzielnicę chińską z dzielnicą japońską, Sala Zebrań Phuoc Kien i pokryte patyną wieków wielopokoleniowe domy. Po zapadnięciu zmroku wieczorne podglądanie magicznej atmosfery miasta w migotliwym świetle lampionów. Będzie to jedno z tych niezapomnianych miejsc, które najbardziej utkwi swoją urodą, czarem i niepowtarzalnością w naszej pamięci,nocleg.

 • Ho Chi Minh

  HUE / TUNELE CU CHI / HO CHI MINH Udajemy się dalej na południe. Pojedziemy na lotnisko i polecimy do miasta Ho Chi Minh, czyli dawnego Sajgonu, miasta, które tętni życiem przez całą dobę. Prosto z lotniska przejazd do znajdujących się poza miastem tuneli Cu Chi. Zwiedzanie obozu Vietcongu, gdzie będzie również możliwość wejścia do jednego z podziemnych przejść zbudowanych podczas wojny wietnamskiej. Łączna długość tuneli wynosiła ponad 200 km. Przejazd do Sajgonu. Wieczorny spacer, wizyta w jednym z miejskich parków lub skwerów, gdzie spotykają się starsi i młodsi mieszkańcy miasta aby wspólnie, wesoło spędzić czas. Nocleg w Ho Chi Minh.

 • Ho chi minh

  Zwiedzamy Miasto Wujka Ho - czyli Ho Chi Minh.Wizyta w katedrze Notre Dame i w budynku Poczty Głównej spacer po najbardziej prestiżowych ulicach Sajgonu między innymi Dong Khoi, przy której położony jest stary ratusz, gmach opery. Późnym popołudniem powrót do hotelu.Nocleg

 • delta mekong

  Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Delty Mekong. Przejazd do Ben Tre, miasteczko leżącego nad Deltą rzeki Mekong. Rejs łodzią motorową po kanałach Delty. Po drodze postój na jednej z położonych w Delcie wysp i wizyta w przetwórni kokosów oraz wytwórni mat słomianych. Chwila odpoczynku w lokalnym gospodarstwie przy filiżance zielonej herbaty; degustacja świeżych owoców tropikalnych.Po południu rejs łodzią wiosłową wzdłuż wąskich kanałów ocienionych palmami. Powrót autokarem do Sajgonu,transfer na lotnisko,odprawa paszportowo wizowa, wylot do Polski

 • Warszawa

  W godzinach popołudniowych przylot do Warszawy.


Cena

Płatność

I-rata    4000 pln przy zgłoszeniu

(wpłata I raty oznacza że uczestnik zapoznał się i AKCEPTUJE warunki uczestnictwa na wyjazd na stronie http://exotictravel.pl/userfiles/file/warunki.pdf ) 

Przed wpłatą I- raty kazdy uczestnik (ZALECAMY) może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztu rezygnacji z wyjazdu (ok. 3 % ceny wycieczki)

II rata   4800 dwa miesjęcy przed wylotem
III rata  1250 usd wpłatne na miejscu bezpośrednio u kontrachenta

Co zawiera cena ?

 • Przeloty między narodowe na trasie
 • Warszawa – Hanoi  : Sajgon - Warszawa
 • Przeloty wewnętrzne:
  • Sajgon-Danang
  • Hue-Hanoi
 • Transfery i przejazdy wg programu.
 • Wymienione w programie rejsy statkiem (nocleg statkiem w zatoce Halong) i wycieczki łodzią.
 • Zakwaterowanie w dobrych hotelach 4 * w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (pokój dwu osobowy do pojedynczego korzystania wpłatny 690 usd).
 • Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 • Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników.
 • Posiłki- śniadania i obiadokolacje (w lokalnych i hotelowych restauracjach)
 • Wiza wietnamska
 • Ubezpieczenie zdrowotne 500 tys / osobę
 • Opłaty lotniskowe, oraz opłaty za wystawienie biletów.
 • Opłata TFG ( Turystyczny Fundusz Gwarancyjn


 • Brak opini. Podziel się swoją opinią z innymi.