Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

Uzbekistan

 • 12 dni
 • Autokar

Opis

Uzbekistan

Zapraszamy do Uzbekistanu – kraju, który uwiedzie każdego podróżnika bogatą historią, pięknem zabytków oraz życzliwością i otwartością mieszkańców, z daleka od popularnych szlaków turystycznych leży kraina z Baśni Tysiąca i Jeden Nocy. Wśród piasków pustyni zachowały się miasta, których sama nazwa porusza wyobraźnię podróżników od setek lat: Samarkanda, Chiwa i Buchara to perły architektury w samym środku Azji.


Plan Wycieczki

 • Warszawa – Taszkent

  Spotkanie na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie, hala odlotów, ok. 2 godz. przed planowanym odlotem (przelot z jedną przesiadką) . Przelot do Taszkientu. Nocleg w Taszkiencie.

 • Taszkent

  Transfer do hotelu, śniadanie. zwiedzanie miasta: znajdujący się w najstarszej dzielnicy Taszkentu kompleks Khazrat-Immam, ze szkołą koraniczną - medresą Barak Khan, meczetem Tillia Cheik z imponującą biblioteką oraz mauzoleum Abu Kaffal Chachi z XVI wieku. Dalej zobaczymy medresę Kukeldash, największą z 17 medres stolicy. Czas wolny na bazarze Chorsu. Przejazd przez place: Niepodległości, Teatru i Emira Timura. Wizyta w Muzeum Sztuk Dekoracyjnych, znajdującym się w byłej rezydencji carskiego dyplomaty. zakwaterowanie i nocleg w Taszkencie.

 • Taszkent – Urgench – Chiwa

  Przejazd na lotnisko, przelot do Urgench. Następnie krótki przejazd do Chiwy. Legenda glosi że oaza Chiwa na strożytnym Jedwabnym Szlaku powstała w miejscu gdzie Sem, syn Noego, odkrył wodę na pustyni, a miasto wzięło swoja nazwę od okrzyku Sema “Hey va” Zwiedzanie miasta: pałac Tash Hauli, niegdyś siedziba Chana i jego czterech legalnych żon, Meczet Dzhuma z IX wieku z niezwykłym drewnianym sklepieniem oraz ze 115 rzeźbionymi drewnianymi kolumnami, stwarzającymi wrażenie lasu. Chan miał kilka rezydencji, ale Kunya Ark (Stara Forteca) sięga V wieku naszej ery. Widok z wieży strażniczej zapiera dech w piersi – na cały mistrzowski zespół architektoniczny. Nocleg w Chiwa.

 • Ayaz Kala - Chiwa

  Chiwa - na Jedwabnym Szlaku wiodącym z Chin do Europy. Zobaczymy twierdzę będące pozostałością po czasach dawnej świetności starożytnego Chorezmu. Twierdze zostały wzniesione ok. 2000 lat temu, a ich zadaniem była obrona żyznych ziem doliny Amu-Darii (której koryto kilkaset lat temu znajdowało się w tych właśnie okolicach). Część budowli pełniła rolę warownych twierdz, inne stanowiły rodzaj ufortyfikowanych miast, w jeszcze innych sprawowano kult religijny. Zobaczymy ruiny twierdzy Toprak Kala, a następnie leżącą w górach twierdze Ayaz Kala, która składa się z trzech mniejszych otoczonych murem. Uwagę przykuwa zamek leżący na stromym, wzniesieniu. Ze szczytu rozpościera się zachwycający widok na słone jezioro Ajaz Kala. Nocleg w Chiwa.

 • Chiwa – Buchara

  Przejazd (5-6 godz.)przez pustynię pomiędzy Kara-Khum (czarne piaski) a Kizyl-Kum (różowe piaski) do Buchary.Jest to ta sama trasa którą przemierzały obładowane karawany wielbłądów, narażone na plądrowanie przez bandytów. Oczom ukazywać się będą piaszczyste wydmy, kolczaste zarośla i odległe pasma górskie. Przystanek w drodze, gdzie będzie można przyjrzeć się rzece Amu Daria, która stanowi naturalną granicę Uzbekistanu i Turkmenistanu.Wieczorem spacer uliczkami starego miasta aż do najwyższej budowli w mieście – minaretu Kaljan –Wieży śmierci. Nocleg w Bucharze.

 • Buchara

  Zwiedzanie najbardziej starożytnego miasta Azji Środkowej. Buchara jest miastem jak z opowieści Szeherezady. W przeszłości była największym i najważniejszym miastem na Wielkim Jedwabnym Szlaku. Miastem świętym do którego, tak jak do Mekki, wstęp dla "niewiernych” był zabroniony i karany śmiercią. Wizyta w Madrasah - największej szkole koranicznej w Azji Środkowej. Spacer przez bazary przypraw, wąskie uliczki do zespołu Kalon z XII w., w skład którego wchodzą meczet Kalon i minaret. Cytadela Ark, to oryginalna twierdza Buchary, której powstanie prawdopodobnie sięga dwóch tysięcy lat wstecz. Obecny jej kształt został odbudowany w tym samym miejscu i zachował w sobie formę, cel i funkcję pierwszej Cytadeli Ark. Wizyta w Ismael Samani Mauzoleum, z X wieku – miejscu spoczynku Ismael Samani, założyciela perskiej dynastii Samanidów. Mauzoleum zbudowne jest z cegły w szesnastu różnych stylach. Buchara, to także fantastyczne miejsce na zakupy pamiątek rzemiosła, tkaczy, rzeźbiarzy, hafciarek, złota, jedwabiu i twórców biżuterii. wizyta w Letnim Pałacu ostatniego Emira oraz w Muzeum Narodowego Rękodzieła. Nazywany Pałacem Księżyca i Gwiazd, Letni Pałac zbudowany został na przełomie wieków po tym jak Rosjanie przejęli kontrolę nad Buchara. Nocleg w Bucharze.

 • Buchara, Jezioro Aydarkul

  Po drodze zwiedzanie letniej rezydencji ostatniego emira Bukhary. Przejazd nad Jezioro Aydarkul. W maju można zaobserwować niesamowicie piękne zjawisko, kiedy to pustynia porośnięta jest makami. Nocleg w jurcie.

 • Jezioro Aydarkul – Samarkanda

  Przejazd nad brzeg malowniczego jeziora Aydarkul, które powstało w słonym zapadlisku na skutek katastroficznej powodzi Syr Darii w latem 1969r., Odpoczynek, w zależności od pogody, kąpiel w wodach jeziora. Przejazd do Samarkandy. Nocleg w Samarkandzie.

 • Samarkanda

  Zwiedzanie Samarkandy, Aleksander Wielki powiedział: “Wszystko, co słyszałem o chwale Samarkandy – jest prawdziwe, z wyjątkiem jednej rzeczy – że miasto jest o wiele piękniejsze, niż mógłbym sobie wyobrazić”. Samarkanda istnieje od VI w.p.n.e. Tamerlan zrobił z niej swoja stolicę i sprowadził najlepszych architektów, budowniczych i artystów, aby ją upiększyć.zwiedzanie miasta: Registan, uważany w Azji Środkowej za najszlachetniejszy plac. Następnie odwiedzimy obserwatorium Ulug Bek króla-astronoma, który zafascynowany gwiazdami i kosmosem zbudował jedno z najwspanialszych obserwatoriów w starożytnym świecie. Był on autorem wysoko cenionego dzieła, zatytułowanego "Nowe tablice gwiezdne". Dzieło to zawiera między innymi tablice astronomiczne, zawierające położenie ponad tysiąca gwiazd. Ponoć europejscy uczeni stwierdzili, że przyrządy stosowane w obserwatorium Uług Beg'a były najdokładniejsze na całym świecie do czasu wynalezienia teleskopu. Tablice opracowane przez Uług Bega były tak dokładne, że zostały przetłumaczone przez uniwersytet w Oxfordzie w XVII wieku i były używane jeszcze przez długi okres czasu. Nocleg w Samarkandzie.

 • SAMARKANDA

  Kontynuujemy zwiedzanie słynnej Samarkandy. Wizyta w Meczecie Bibi Khanum, zbudowanym przez Tamerlana jako największy w świecie islamu i poświęcony pamięci jego ulubionej żonie. Budowę meczetu rozpoczęto w 1399 roku, zaraz po zwycięstwie Timura w Indiach. Budowę głównej części meczetu ukończono pięć lat później, w 1404 roku. Do budowy wykorzystywane były słonie sprowadzone przez Timura z Indii. Inne atrakcje to kolorowe bazary, jak również Mauzoleum Emira Gur, ostatnie miejsce spoczynku Tamerlana. Wizyta w lokalnej wytwórni dywanów. Czas wolny. Nocleg w Samarkandzie.

 • Samarkanda – Shahrisabz

  Po śniadaniu wyjazd do Taszkentu. Po drodze wizyta w Al Bukharii oraz w Shahrisabz. Postój przy XIX-wiecznej letniej rezydencji Emira Buchary. Zwiedzanie Shahrisabz: Pałac Ak-Saray, zwany Białym Pałacem, Mauzoleum Timura, założyciela dynastii Timurydów oraz człowieka, który podbił w XIV wieku większość terenów Azji Środkowej, Iranu, Iraku i Zakaukazia. Odwiedzimy także polski cmentarz, gdzie pochowani są żołnierze 6 dywizji piechoty Armii Generała Andresa, która była formowana właśnie w tych okolicach. Po południu przyjazd do Taszkentu - zobaczymy Plac Tamerlana, Operę Alisher zaprojektowaną przez architekta, który zbudował mauzoleum Lenina, Muzeum Sztuki zbudowane w tradycyjnym uzbeckim stylu. Wizyta na Bazarze Chorsu. Nocleg w Taszkencie.

 • Taszkent – Warszawa

  Wcześnie rano przejazd na lotnisko, przelot do Polski.


Cena

Płatność

3000 PLN przy zgłoszeniu

(wpłata I raty oznacza że uczestnik zapoznał się i AKCEPTUJE warunki uczestnictwa na wyjazd na stronie http://exotictravel.pl/userfiles/file/warunki.pdf ) 

Przed wpłatą I- raty kazdy uczestnik (ZALECAMY) może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztu rezygnacji z wyjazdu (ok. 3 % ceny wycieczki)

3200 PLN dwa miesięcy przed wyjazdem

900 USD wpłatne u kontrachenta miejscowego

Co zawiera cena ?

 • przelot samolotami rejsowymi na trasie Warszawa/Taszkent/Warszawa,
 • noclegi w hotelach 4* (kategoria lokalna, dopłata do pokoju 1-os. 450 USD),
 • 01 nocleg w jutrach 4-os. (materace, pościel), obok: jurta-restauracja, prysznice, toaleta,
 • wyżywienie sniadania i obiadokolacja,
 • 01 kolacja z pokazem folklorystycznym,
 • transfery i przejazdy podczas zwiedzania,
 • wycieczki i atrakcje zgodnie z programem,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • poskojęzyczny pilot,
 • opłatę wjazdową do Uzbekistanu oraz lokalne podatki i opłaty rządowe,
 • ubezpieczenie kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków na czas wyjazdu.

Uwaga- kolejność zwiedzania i niektóre obiekty moga ulec zmianie,Należy pamiętać, że Uzbekistan to fascynujący i egzotyczny kraj, co oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla Państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjęte normy hoteli 4*  jednak nie mamy wpływu na słaby stan dróg i uciążliwości związane z długimi przejazdami.


 • Brak opini. Podziel się swoją opinią z innymi.