Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

PAKISTAN

Opis

PAKISTAN

W czasie pobytu w Pakistanie niejednokrotnie doświadczymy gościnności i serdeczności ze strony mieszkańców. Odwiedzimy nie tylko Lahaur i Karaczi czyli jedne z najważniejszych miast kraju, ale podejrzymy też życie pakistańskiej prowincji i dotrzemy do miejsc poza utartym szlakiem. Przystaniemy w miejscach mniej znanych, by delektować się otaczającymi nas krajobrazami. Oprócz tego zobaczymy najważniejsze zabytki czy świątynie, z bliska przyjrzymy się kulturze, zwyczajom czy tradycjom. Każdy dzień będzie usłany emocjami, dlatego jeśli chcesz przeżyć przygodę życia to nie wahaj się – wyjedź z nami do Pakistanu, a my sprawimy, że podróży tej nie zapomnisz bardzo długo.


Plan Wycieczki

 • Warszawa-Lahore

  Wylot z Polski do Lahaur (z przesiadkami).

 • lahore

  Rano przylot do Lahore. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku ruszamy na zwiedzanie. Lahore to stolica prowincji Pendżab i kulturalna stolica kraju. Miasto przez ponad 200 lat było pod panowaniem Imperium Wielkich Mogołów, w trakcie którego w mieście powstało wiele pałaców, ogrodów i meczetów. Zabytki te podziwiać można do dziś. Na początek pospacerujemy po ogrodach Szalimar (nazywanych ogrodami miłości), pochodzących z okresu największej świetności Imperium Mogołów. Następnie odwiedzimy meczet Badshahi, który jest drugim w Pakistanie meczetem pod względem wielkości, a także udamy się do fortu o tej samej nazwie (niektórzy są zdania, że pewne części fortu nawiązują do słynnego hinduskiego Tadź Mahal). Na koniec dnia wizyta w muzeum – dowiemy się tam nieco na temat kraju w którym jesteśmy, zobaczymy znany na całym świecie mural Sadequaina, podziwiać będziemy kolekcje rzeźb buddyjskich. Nocleg.

 • LAHORE

  Po śniadaniu odwiedzimy bogato zdobione Mauzoleum Dżahangira, który władał Imperium Mogołów na początku XVII wieku. Następnie udamy się do Mauzoleum Noor Jehan – charyzmatycznej i przywódczej żony Dżanhangira, uważanej za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w XVII-wiecznym Imperum (co ciekawe, była ona 20! żoną wspomnianego wcześniej władcy). Po zwiedzaniu wizyta w meczecie Wazir Khan, w którym można znaleźć jedne z najpiękniejszych mozaik w całym kraju. Tego dnia zobaczymy również niezwykle kolorową ceremonię na granicy pomiędzy Pakistanem, a Indiami – będzie to niesamowita okazja, by podejrzeć zarówno Pakistańczyków, jak i mieszkańców Indii. Gwarantujemy, że będzie to nadzwyczajne doświadczenie. Nocleg.

 • LAHAore – HARAPPA – MULTAN

  Po śniadaniu ruszamy w kierunku Multan – miasta malowniczo położonego w dolinie rzeki Ćenab. Po drodze zatrzymamy się w Harappa, by zobaczyć starożytną osadę pochodzącą najprawdopodobniej z II połowy III wieku p.n.e. z cywilizacji Indusu (a odkrytą podczas wykopalisk dopiero w XX wieku). Na uwagę zasługują tu między innymi zabytkowa cytadela oraz muzeum, w którym przechowuje się artefakty znalezione na terenie Harappy w trakcie wykopalisk archeologicznych. Na nocleg dotrzemy do Multan.

 • MULTAN – BAHAWALPUR

  Po śniadaniu zwiedzanie Multan, które słynie między innymi z zabytkowego fortu z dobrze zachowanymi i bogato zdobionymi kaplicami: Bahad-ud-din Zakriya, Shah Shams Tabriz and Shah Rukn-e-Alam. Z najwyższego punktu budowli – Damdama – podziwiać można imponującą panoramę miasta. Następnie udamy się na zwiedzanie najpiękniejszych mauzoleów i świątyń tego miasta. Po zwiedzaniu ruszamy w stronę Bahawalpur. Nocleg w Bahawalpur.

 • BAHAWALPUR – FORT DERAWAR – UCH SHARIF – BAHAWALPUR

  Śniadanie. Następnie ruszamy w drogę, by zobaczyć słynny fort Derawar. Ta imponująca budowla pochodząca z XIII wieku leży wśród piasków pustyni Cholistan i powstała na zlecenie monarchy hinduistycznego Raja Dahir. Wizyta w tym miejscu pozwoli nam również podejrzeć codzienność mieszkańców oraz ich kolorowe, tradycyjne stroje. Stamtąd ruszamy w kierunku Uch Sharif, gdzie zobaczymy między innymi Mauzoleum Bibi Juwandi. Na nocleg wrócimy do Bahawalpur.

 • BAHAWALPUR – SUKKUR

  Po śniadaniu ruszamy w kierunku Sukkur – miasta położonego w pakistańskiej prowincji Sindh (jest to trzecie co do wielkości miasto prowincji – zaraz po Karaczi i Hyderabad). Sukkur leży na prawym brzegu rzeki Indus, podziwiać tam można liczne świątynie (nie tylko muzułmańskie, ale i hinduistyczne). Niedaleko Sukkur znajdują się zabytkowe miasteczka – Rohri i Shikarpur. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg w Sukkur.

 • SUKKUR – MOHENDŻO DARO – LARKANA sahib

  Celem naszej dzisiejszej podróży jest Larkana – jedno z miast środkowego Pakistanu. To właśnie tu urodził się jeden z najbardziej znaczących pakistańskich polityków, były prezydent i premier – Zulfiqar Ali Bhutto. Po drodze przystanek w Mohendżo Daro, gdzie znajdują się wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO ruiny jednego z najważniejszych kiedyś miast kraju. Osadę tą najprawdopodobniej wybudowano w II połowie III tysiąclecia p.n.e., natomiast odkryto ją dopiero w XX wieku (i wtedy to archeolodzy rozpoczęli jej badania). Zajmuje ona obszar około 250 ha, a najważniejsze jej obiekty to Wielka Łaźnia, Dom Wodza, Dom Zgromadzeń czy imponujący Wielki Spichlerz. Osada otoczona była murem, który miał zabezpieczać przed wylewami rzeki Indus (i to pewnie z tego też powodu, miasto wyróżniało się doskonale rozbudowaną siecią wodno-kanalizacyjną, która miała chronić mieszkańców przed niespodziewanym atakiem żywiołu jakim jest woda). Nocleg w Larkana sahib.

 • LARKANA – HYDERABAD

  Po śniadaniu przejazd do Hyderabad – jednego z najstarszych miast całej południowej Azji. To klimatyczne miasto z przepiękną architekturą zamieszkałe jest przez przedstawicieli różnorodnych mniejszości etnicznych, którzy kultywując swoje tradycje od pokoleń i wyznając różne religie żyją wspólnie od wieków. Otwartość i tolerancyjność tych ludzi jest niesamowita, a spokój tego miejsca sprawia, że nie chce się go opuszczać. Po przyjeździe pospacerujemy po mieście. Nocleg w Hyderabad.

 • HYDERABAD – KARACZI

  Po śniadaniu opuszczamy Hyderabad, by ruszyć do największego pakistańskiego miasta położonego nad Morzem Arabskim – Karaczi. Po drodze zatrzymamy się między innymi w zabytkowym mieście Thatta. Słynie ono z przepięknego, bogato zdobionego meczetu Shah Jahan (znanego również jako meczet Jamia Masid), który powstał już w XVII na zlecenie ówczesnego cesarza. Przystaniemy też nieopodal wzgórza Makli na który znajduje się największa na świecie nekropolia z niezliczoną ilością cennych grobów i mauzoleów (w 1981 roku wpisano ją na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Tego dnia zatrzymamy się w też w okolicy fortu Pacco Qillo. Na nocleg dotrzemy do Karaczi.

 • KARACZI

  Karaczi to największe miasto Pakistanu, stolica prowincji Sindh. Zwiedzanie. Tego dnia zobaczymy między innymi mauzoleum Mazar-e-Quaid – miejsce spoczynku Muhammada Ali Jinnah, pakistańskiego „Wielkiego Przywódcy”, „Ojca Narodu”, bohatera narodowego. Budowę jego mauzoleum ukończono w 1970 roku i wielu uważa go za symbol miasta. Następnie udamy się do w kierunku słynnego Frere Hall, który w czasach rządów brytyjskich służył jako ratusz i centrum społeczno-kulturalnej działalności. Obecnie w budynku mieści się piękna biblioteka – jedna z największych bibliotek kraju. Znajduje się tam ponad 70 tysięcy książek (rzadkich wydań, ręcznie pisanych manuskryptów, słowników, atlasów). Na piętrze budynku znajduje się natomiast galeria sztuki w której podziwiać można dzieła pakistańskiego artysty Sadequaina. Na koniec dnia wizyta w Mohatta Palace. Pałac ten powstał jako letnia rezydencja dla rodziny Mohatta, następnie przebudowano go na muzeum. Na zewnątrz tego pięknego budynku znajduje się ogród, w którym można odpocząć. Nocleg w Karaczi.

 • karaczi -warszawa

  Wylot do Polski w godzinach wczesnoporannych. Przylot do Polski w godzinach popołudniowych.


Cena

Płatność

Co zawiera cena ?

I-rata  4000 pln -przy zgłoszeniu uczestnictwa

(wpłata I raty oznacza że uczestnik zapoznał się i AKCEPTUJE warunki uczestnictwa na wyjazd na stronie http://exotictravel.pl/userfiles/file/warunki.pdf ) 

Przed wpłatą I- raty kazdy uczestnik (ZALECAMY) może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztu rezygnacji z wyjazdu (ok. 3 % ceny wycieczki)

II- rata 4500 pln   dwa miesjące przed wylotem

III-rata 1400  usd wplatne na miejscu bezpośrednio u kontrachenta

Co zawiera cena ?

 • Komunikacja-autokar klimatyzacją,
 • Przelot,
 • opłaty lotniskowe
 • Wiza pakistanska
 • Noclegi w dobrych hotelach 4- gwiazdkowych, z klimatyzacją, pokoje dwuosobowe z łazienką.(dopłata 650 usd za jedynkę)
 • Śniadania i obiadokolacje
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów turystycznych oraz
 • Licencjonowanych przewodników lokalnych we wszystkich obiektach historycznych.
 • Opieka polskojęzycznego pilota-opiekuna oraz licencjonowanych przewodników lokalnych we wszystkich obiektach historycznych.
 • Wstęp za aparat fotograficzny
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczeń.

Sugerowane/zalecane napiwki ok. 3 USD/dzień/Oś

Uwaga- kolejność zwiedzania i niektóre obiekty mogą ulec zmianie, Należy pamiętać, że Pakistan to fascynujący i egzotyczny kraj, co oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla Państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjęte normy hoteli 4*  jednak nie mamy wpływu na słaby stan dróg i uciążliwości związane z długimi przejazdami.


 • Brak opini. Podziel się swoją opinią z innymi.