Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

Mauritius

 • 13 dni
 • Autokar

Opis

Mauritius

Plaże na Mauritiusie należą do najpiękniejszych plaż na świecie. Wiele raf koralowych wokół wyspy i turkusowe wody przyciągają amatorów podwodnych przygód. Niektóre miejsca na oceanie mają fale wystarczająco duże, aby posurfować, a w innych są na tyle spokojne warunki, aby popływać. Mauritius nie jest, zatem jedynie miejscem do plażowania. Możemy tu korzystać z różnego rodzaju aktywności wodnych takich, jak żeglowanie, nurkowanie, windsurfing oraz narty wodne.


Plan Wycieczki

 • Warszawa-mauritius

  Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie na 2 godziny przed wylotem. przelot z jedną przesiadką na Mauritius.

 • mauritius

  Po przylocie odprawa paszportowo - bagażowa,transfer do hotelu. Wcześniejsze zakwaterowanie w miarę dostępności pokoi w hotelu, odpoczynek w hotelu po trudach podrózy, popołudniu spacer w okolicy hotelu, wieczorem obiadokolacja,nocleg.

 • Flat Island

  Po śniadaniu udamy się na bajeczną wyprawę katamaranem. Będziemy mieli okazję obserwować wybrzeże rajskiej wyspy z perspektywy oceanu. Popłyniemy na północ od Mauritiusa do bajecznych wysepek Flat Island i Ilot Gabriel. Możliwość nurkowania i pływania w Oceanie Indyjskim. Na pokładzie katamaranu zaserwowany zostanie lunch w formie barbecue (kurczak, ryba, sałatki). Przez cały czas trwania rejsu, dostęp do nielimitowanych napojów (woda, soki, napoje gazowane, piwo, wino lokalne). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 • Port Louis

  Po śniadaniu przejazd do Stolicy Port Louis. Zwiedzanie stolicy wyspy zaczniemy od Aapravasi Ghat - zespołu budynków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, które w latach 1849-1923 służyły jako brama wejściowa dla imigrantów zarobkowych z Indii. Do dzisiaj zachowała się brama główna, dawny szpital i część budynków mieszkalnych. Następnie udamy się do Blue Penny Museum, poświęconemu historii i sztuce wyspy. Kolekcja obejmuje zabytkowe mapy morskie, obrazy, rzeźby, ryciny i znaczki, w tym przykłady słynnych znaczków pocztowych o nominale jednego i dwóch pensów wyemitowanych w 1847 r. na Mauritiusie. Znaczki te, wydrukowane w ilości 500 sztuk techniką druku wklęsłego, uważane są przez filatelistów za jedne z najcenniejszych na świecie, a niezwykłości dodaje fakt, że najprawdopodobniej zachowało się już tylko 27 egzemplarzy na całym świecie. Następnie zobaczymy budynek Parlamentu i pojedziemy zobaczyć cytadelę Fort Adelaide.Z twierdzy z 1834 roku rozpościera się piękny widok na stolicę i góry Moka .Na koniec dnia zobaczymy Eureka House,XIX-wieczny,kolonialny dom zbudowany w 1830 roku. Przepięknie położony nad rzeką Moka stanowi przykład bogactwa arystokracji. Posiada 109 drzwi i okien. Dziś stanowi muzeum, które jest pięknie wkomponowane w ogrody w stylu angielskim i pobliski wodospad. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 • Trou-aux Cerfs (krater wulkanu)

  Po śniadaniu udamy się na Trou-aux Cerfs - nieaktywnego krateru wulkanu i najwyższego punktu miasta Curepipe. Naukowcy uważają, że wulkan w każdej chwili może się obudzić. W następnej kolejności pojedziemy do Ganga Talao, położonego na wysokości ok 600 m n.p.m. jeziora wulkanicznego, gdzie znajduje się najbardziej święte miejsce w religii hinduskiej na Mauritiusie, świątynia poświęcona Shivie. Kolejnym punktem programu będzie La Vanille Crocodile Park, malowniczy i idylliczny rezerwat przyrody mieszczący się na obszarze ponad 3,5 ha. Spotkamy tam krokodyla nilowego, żółwia olbrzymiego oraz przepiękne motyle. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (trasa ok. 100 km).

 • wzgórza Chamarel

  Po śniadaniu przejedziemy w okolice wzgórza Chamarel. Osobliwością tego miejsca jest ziemia mieniąca się wieloma pastelowymi kolorami. Całość stanowi piękny obraz stworzony wprost przez naturę. Okolice Chamarel znane są także z uprawy kawy. Następnie zobaczymy pobliski 100 metrowy wodospad Chamarel. Zwiedzanie zakończymy wizytą na najbardziej wysuniętej na zachód części wyspy - półwyspie Le Morne Brabant. To urzekające miejsce zostało w 2008 r. wpisane na listę UNESCO. Popołudniu przejazd do rejonu słynące z produkcji rumu, podczas gdy większość nowoczesnych fabryk produkuje rum z melasy, na Mauritiusie wciąż obowiązuje stara szkoła, zgodnie z którą trunek wytwarza się ze sfermentowanego soku z trzciny cukrowej. Prawdziwego rumu można skosztować w Rhumerie de Chamarel, znajdującej się na zachodnim wybrzeżu wyspy, ok. 20 minut samochodem od Bel Ombre. Podczas wycieczki poznajemy sekrety dotyczące procesu produkcyjnego, będziecie mogli spróbować gotowego, pachnącego wanilią produktu, a nawet kupić butelkę tradycyjnego rumu.

 • park narodowy Black River

  Dziś wybierzemy się w wędrówka przez dżunglę, pokrywającą centralną część wyspy, nie lada gratką dla miłośników trekkingu, szlak prowadzący przez jeden z park narodowych. Szlak herbaciany- mimo że Mauritius z pewnością nie jest pierwszym krajem, jaki kojarzy nam się z produkcją herbaty, ma on długą i bogatą tradycję w tej dziedzinie, podążając Herbacianym Szlakiem, będziecie mieli okazję zobaczyć proces produkcyjny od kuchni. odwiedzimy Domaine des Aubineaux – dom wybudowany w stylu kolonialnym, przekształcony obecnie w muzeum herbaty oraz plantacja w Bois Chéri, gdzie skosztujemy kilku lokalnych marek. Udamy się do niewielkiej wioski Mapou, gdzie odwiedzimy dom kolonialny Labourdonnais - miejsce to odkryje przed nami XIX wieczny styl życia elity Mauritiusu. Piękny, odrestaurowany dom wybudowany w 1859 roku kryje wiele tajemnic, a otoczenie i przepiękny ogród z roślinnością tropikalną jest wizytówka lokalnego dziedzictwa.

 • plaża

  Czas wolny na odpoczynek, pobyt w hotelu przy plaży.

 • plaża

  Czas wolny na odpoczynek, pobyt w hotelu przy plaży.

 • ogród botaniczny Pamplemusses

  Czas wolny na odpoczynek, popołudniu wykwaterowanie z hotelu, dalsze zwiedzanie rajskiej wyspy - udamy się do ogrodu botanicznego w Pamplemusses najstarszego na południowej półkuli, zajmującego powierzchnię prawie 37 ha. Warto zwrócić uwagę na przepiękne okazy wiktorii królewskiej, rośliny wodnej występującej głównie w dorzeczu Amazonki, nazywanej przez Indian "talerzami wodnymi"., obiadokolacja i przejazd na lotnisko.

 • PLAŻA

  Czas wolny na odpoczynek, pobyt w hotelu przy plaży.

 • Port louis - warszawa

  odprawa paszportowo- wizowa na lotnisku w Port Louis, popołudniu przelot do Polski.


Cena

Płatność

I-rata - 3500 PLN /Os

(wpłata I raty oznacza że uczestnik zapoznał się i AKCEPTUJE warunki uczestnictwa na wyjazd na stronie http://exotictravel.pl/userfiles/file/warunki.pdf ) 

Przed wpłatą I- raty kazdy uczestnik  może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztu rezygnacji z wyjazdu (ok. 3 % ceny wycieczki)

4500 PLN dwa miesięcy przed wyjazdem

1400 USD płatne u kontrachenta miejscowego

Co zawiera cena ?

 • Przelot samolotem rejsowym Warszawa –Mauritius-Warszawa 
 • Przejazdy  autokarem z klimatyzacją, zwiedzanie zgodnie z programem.
 • Noclegi w hotelu 4* gwiazdkowych z klimatyzacją,z basenem, pokoje dwuosobowe.
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów turystycznych.
 • Opłaty lotniskowe.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota-opiekuna na całej trasie oraz licencjonowanych przewodników
 • lokalnych we wszystkich obiektach historycznych.
 • Opłatę za turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia
 • Sugerowane/zalecane napiwki ok. 3 USD/dzień/Oś 

Uwaga- kolejność zwiedzania i niektóre obiekty mogą ulec zmianie


 • - 13-02-2020 -

  Gosia

  Czy Marek Twain miał rację pisząc w swoich dziennikach: „ Mauritius został stworzony zanim powstał raj i posłużył jako wzorzec do jego budowy…” Czy ta mała egzotyczna wysepka, gdzieś na Oceanie Indyjskim, otoczona bajecznie kolorową rafą koralową, może być ucieleśnieniem ludzkich marzeń o raju? Czy ludzka ręka mogła stworzyć tak malownicze krajobrazy…soczyste, zielone wierzchołki gór, poprzecinane licznymi wodospadami, unoszące się majestatycznie nad wyspą zanurzoną w krystalicznie czystej, mieniącej się odcieniami błękitu, turkusu i indygo, wodzie? Czy wzgórza pokryte tęczową ziemią, gigantyczne lilie wodne w parku florystycznej egzotyki, olbrzymie, wiekowe żółwie, błękitne laguny, urokliwe zatoki, bezludne, złote, piaszczyste plaże, nad którymi cień dają rozłożyste palmy kokosowe- czy tak wygląda zaginiony ziemski raj ? Odpowiedzi na te pytania bez wątpienia można uzyskać udając się w podróż ze znanym podróżnikiem, globtroterem Panem Jahangirem Mangalią, który i tym razem nie zawiódł oczekiwań. Tylko człowiek z dużym doświadczeniem podróżniczym, kulturowym i kulinarnym może sprostać takiemu zadaniu i tak rozbudzić wyobraźnię każdego, że odpowiedzi na te pytania nasuwają się same. Czy więc Mauritius to zaginiony ziemski Eden ? Z pewnością dla każdego ma to zupełnie inny wymiar, ale niewątpliwie, każdy może tam odnaleźć swój raj i spędzić fascynujące, niezapomniane chwile. Jest to więc kolejna, świetna destynacja wakacyjna biura Exotic Travel.