Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

Japonia

Opis

Japonia

Japonia – Kraj Samurajow i Wschodzącego Słońca

Konicziła – tym pozdrowieniem przywitają Państwa przedstawiciele touroperatora Exotic Travel na lotnisku w Tokio i tak rozpocznie się podróż po magicznych miejscach Japonii tajemniczym kraju, ziemi o wielu obliczach.


Plan Wycieczki

 • Warszawa-Dubai

  Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie. przeisdka w Dubaju (ciepłe posiłki na pokładzie).

 • Tokio

  Przelot do Tokio (z jedna przesiadka, dwa ciepłe posiłki na pokładzie samolotu) odprawa paszportwa, odbiór bagazu i transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg w Tokio.

 • Tokio

  Po śniadaniu 09:00 dzień rozpocznie się od wizyty słynnego targu rybnego Tsukuji (mekkę dla wielbicieli owoców morza i sushi .Największy na świecie hurtowy targ rybny. Także jeden z największych hurtowych targów żywnościowych w ogóle. Sprzedaje się na nim wszelkie rodzaje ryb - od sardynek po trzystukilogramowe tuńczyki - oraz inne owoce morza.Targ został założony w 1923, choć tradycja targów rybnych w Tokio sięga epoki Edo, kiedy to pierwszy został założony przez Ieyasu Tokugawę. Ogólnie, na trzech tokijskich targach rybnych sprzedaje się rocznie ponad 700 tys. ton ryb i owoców morza, a obroty wynoszą około 5,5 mld dolarów. Sam targ Tsukiji zbywa około 2,5 tys. ton dziennie, a liczba wszystkich zarejestrowanych pracowników waha się między 60 a 65 tysiącami). Następnie popłyniemy promem w rejs po rzece Sumida podczas którego obejrzymy (z pokładu statku)m.in. Ryogoku Kokugikan - miejsce gdzie odbywają się zawody Sumo, ogrody Hamarikyu, Rainbow Bridge oraz futurystyczną wyspę Odaiba. The Imperial Palace Plaza-składający się z fosy, rozległego placu, który zdobią fontanna przypominająca małżeństwo cesarza i cesarzowej oraz rzeźba z brązu przedstawiająca 14 wiecznego samuraja Kusunoki Masashige. Sam Pałac Cesarski, z lat 60. XX w., ukryty jest wewnątrz pierścienia zachowanych XVII-wiecznych "quasi-bastionów" i towarzyszących mu szerokich fos. Przejazd do Asakusa najstarszej dzielnicy Tokyo - spacer po starych uliczkach pełnych sklepów z pamiątkami. Następnie udamy się do Nakamise, jednej z najstarszych handlowych ulic miasta. Odwiedzimy ulicę Ginza - to Champs-Elysees Tokyo. Ta ulica zawsze była modna, znana i należała do awangardy. Obiadokolacja i nocleg w Tokyo.

 • Tokio

  Po sniadaniu 09:00 zwiedzanie autokarem- budynek Tokyo Metropolitan mieszczący siedzibę władz miasta przypominający wyglądem katedrę, szybko zawodzi nas na 45 piętro skąd rozpościera się genialny widok na całe Tokio aż po horyzont. w ładny dzień można zobaczyc górę Fuji. Zwiedzanie Meiji Jingu, sintoistycznego chramu wzniesionego w 1920 roku na cześć cesarza Meiji; Harajuku - mekki wielbicieli Cosplay oraz miejsce gdzie spotykają najbarwniejsze młodzieżowe subkultury współczesnej Japonii; Spacer po dzielnicy Omotesando, gdzie znajduje sie eleganckie i bardzo drogie butikii,Obiadokolacja i nocleg w Tokyo.

 • Tokio-Hakone-Tokio

  Po sniadaniu wyjazd autokarem (2 ,5 godz.) do Hakone, W programie przeprawa statkiem pirackim po jeziorze Ashi-no-ko powstałego w kraterze wzniesienia Hakone, Przejazd gondolową kolejką linową (przy ładnej pogodzie - przepiękny widok na górę Fuji), oraz wycieczka do Doliny Piekła Owakudani. Dolina Owakudani leży na zboczach aktywnego wulkanu Hakone. Ze szczelin skalnych wydobywają się gazy oraz wypływa gorąca woda, której temperatura sięga 95 C. Jedną z atrakcji turystycznych w Owakudani są tzw. kuro-tamago czyli jajka na twardo gotowane w gorących źródłach. Woda jest bogata w siarkę, toteż jajka po ugotowaniu mają czarną skorupkę. Wierzy się, że spożycie jednego jajka dodaje 7 lat życia! Obiadokolacja w lokalnej restauracji i powrót do hotelu ok. 19:00,obiadokolacja i nocleg w Tokio.

 • Dzień Tokio-Hiroshima (wyspa Miyajima)

  Po śniadaniu rano wykwaterowanie z hotelu o godz. 08:30 (bagaze główne dojadą osobno samochodem cięzarowym do Osaki,proszę o przygotowanie bagazu podręcznego na jeden noc) transfer (trwający ok. 2,5 godzin) do Hiroshima pociągiem Shinkansen. Pojazd mknie z prędkością do 350 km/godz, dojazd 13.11Przeprawa promem na wyspę Miyajima, która od ponad 1500 lat jest najważniejszym sanktuarium tradycyjnej religii japońskiej shinto. Wizyta w shintoistycznej świątyni Itsukushima (UNESCO) oraz położonej na malowniczym wzgórzu świątyni Daishoin. Powrót do Hiroszimy, obiadokolacja i nocleg w Hiroshimy.

 • Hiroshima

  09:00 wykwterowanie z hotelu, zwiedzanie Parku Pokoju wraz z tzw. Kopułą Bomby Atomowej (unesco). Wizyta w Muzeum Bomby Atomowej. przejazd do Osaki (ok. 4 godz.)wieczorem spacer po dzielnicy Dotonobori, obiadokolacja i nocleg w Osace.

 • Nara

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, transfer autobusem do Nara (3 godz.), dawnej stolicy Japonii, która mieści jedne z najpiękniejszych zabytków Kraju Kwitnącej Wiśni. Najsłynniejszą perłą Nary jest buddyjską świątynia Todaiji – największa na świecie drewniana konstrukcja. Wewnątrz znajduje się ogromny brązowy posąg Buddy. Todaiji to najsławniejszy kompleks świątynny Nary. Powstał dzięki staraniom cesarza Shomu w połowie VIII-ego wieku i szybko stał się najbardziej wpływową i najzamożniejszą świątynią Kraju Kwitnącej Wiśni. której obecny kształt pochodzi z roku 1199. Todaiji to bardzo wiele zabudowań. Stoją tam: wspaniała Dzwonnica z XIII-ego wieku, oraz Nigatsu-do zwany także Budynkiem Drugiego Miesiąca, pobudowany w 752 roku, odbudowany po pożarze w 1667 roku,obiadokolacja w lokalnej restauracji, nocleg w Kyoto.

 • Kyoto-Amanno-hashidate

  Kyoto to miasto będące kolebką kultury japońskiej, słynące z licznych zabytków architektury drewnianej, sztuki ogrodowej i warsztatów rękodzieła. Po śniadaniu zwiedzanie Świątyni Złotego Pawilonu. Zwiedzanie Fushimi Inari – Świątyni Tysiąca Bram Tori Po południu czas na zakupy na największym targu orientalnym. To świetne miejsce by kupić pamiątki, rękodzieło japońskie czy lokalne przysmaki. Następnie wizyta w dzielnicy Gion, gdzie znajdują się „machiya” domy spotkań, w których pracują Gejsze. przejazd do Amano-hashidate (ok. 2 godz.) obiadokolacja w hotelowej restauracji, nocleg w Amano hashidate.

 • Amanohashidate - Osaka

  Po śniadaniu Wycieczka do Amanohashidate, piaszczystej mierzei porośniętej sosnami, jednego z trzech najsłynniejszych, ze względu na widoki, miejsc Japonii. Podziwianie pięknych krajobrazów i okazja do bliższego poznania japońskiej przyrody, spływ statkiem. przejazd do Osaki, obiadokolacja w lokalnej restauracji ii nocleg w Osace.

 • Osaka

  Śniadanie, Osaka to miejsce gdzie historia styka się z przyszłością. Bardzo nowoczesne miasto z gęstą zabudową. Trzecie, co do wielkości miasto w Japonii. zwiedzanie Osaki rozpoczynamy od zwiedzenia Zamku Osaka, który zbudowano w XVI wieku, ale kilkukrotnie go odbudowywano, ostatni raz pod koniec lat 90-tych ubiegłego stulecia. Widok z zamku na okolice robi spore wrażenie, ze względu na zetknięcie się starej architektury z tą najnowocześniejszą. tereny zamku były wykorzystywane militarnie jeszcze w ubiegłym stuleciu (budynek służył za koszary wojskowe). obiadoi ostatnie zakupy w Rinku Outlet shopping mall ,wieczorem transfer na lotnisko, wylot do Polski.

 • Warszawa

  Przylot do Warszawy.


Cena

Płatność

I rata- 4500 pln

(wpłata I raty oznacza że uczestnik zapoznał się i AKCEPTUJE warunki uczestnictwa na wyjazd na stronie http://exotictravel.pl/userfiles/file/warunki.pdf ) 

Przed wpłatą I- raty kazdy uczestnik (ZALECAMY) może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztu rezygnacji z wyjazdu (ok. 3 % ceny wycieczki)


II  rata-5300 pln (wpłatne 60 dni przed wylotem)
III rata-1400 usd wpłatne na miejscu bezpośrednio u kontrachenta

Co zawiera cena ?

 • Zakwaterowanie w hotelach dobrych 3*  w pokojach 2-osobowych.
 • Bilet na trasie Warszawa - Tokio;  Osaka – Warszawa.
 • Śniadania , obiadokolacje jak wprogramie
 • Opiekę pilota – przewodnika
 • Zwiedzanie wg. Programu
 • Transport: shinkansen, autokar, statek
 • Ubezpieczenie


 • Brak opini. Podziel się swoją opinią z innymi.