Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

Iran

Opis

Iran

Zapraszamy na wycieczkę do Iranu !


Plan Wycieczki

 • Warszawa-Tehran

  Zbiórka na Lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Przelot samolotem rejsowym do Tehranu z jedną przesiadką (ciepłe posiłki i napoje na pokładzie),

 • Tehran

  Przylot do Tehran, odprawa paszportowo wizowa,transfer do hotelu,(wczesniejsze zakwterowanie mozliwe od dostępnośći pokoi w hotelu w Tehran) krótki odpoczynek i zwiedzanie miasta: Zwiedzanie Teheranu rozpoczniemy od chwili zadumy na cmentarzu, gdzie spoczęli polscy pielgrzymi i żołnierze armii gen. Andersa przyjęci przez gościnny Iran w czasie II Wojny Światowej. Pałac Golestan - najstarszy z zachowanych zabytków w Teheranie, będący kiedyś siedzibą władców Persji. Pałac zlokalizowany jest na terenie zespołu pałacowo parkowego, gdzie znajduje się 17 innych pałaców i liczne muzea. Muzeum Dywanów - jedno z ciekawszych muzeów w Teheranie, w którym są prezentowane unikatowe kobierce liczące nawet ponad 500 lat. Muzeum Klejnotów, gdzie można podziwiać klejnoty koronne dynastii Pahlawi, oraz największą na świecie kolekcję rubinów, szmaragdów i diamentów m.in. największy różowy diament świata Darya-ye Nur, dalej wizyta na bazarze oraz w Muzeum Narodowym (Muzeum Archeologiczne) przedstawiającym autentyczną kolekcję ceramiki, wyrobów z brązu i innych cennych eksponatów powstałych od okresu przed narodzeniem Chrystusa aż do czasów islamskich,kolacja i nocleg w Tehran.

 • Tehran

  Śniadanie,Zwiedzanie Muzeum Dywanów - jedno z ciekawszych muzeów w Teheranie, w którym są prezentowane unikatowe kobierce liczące nawet ponad 500 lat. Wjazd na taras widokowy w szóstej co do wysokości na świecie, wieży Milad. Kolejny punkt zaiwedzania kompleks pałacowo-parkowy Saad Abad - zbudowany został przez dynastię Pahlawi w XIX wieku. Przez długi okres czasu stanowił siedzibę rodu królewskiego. Po rewolucji irańskiej został zamieniony w kompleks muzealny. W chwili obecnej w jego części również znajdują się muzea, aczkolwiek stanowi on także cześć kompleksu prezydenckiego. Często oficjalni goście zagranicznych państw przybywający do Teheranu zatrzymują się właśnie w tym pałacu,kolacja i nocleg w Tehran.

 • Nain / Meybod / Yazd

  Śniadanie,Przejazd do miejscowosci Nain (podróz 4 godz.), gdzie znajduje się geograficzny środek Iranu. Zwiedzanie najstarszego meczetu w Iranie ( 8 w .n.e.) Jame, tradycyjny dom Pirnia, młyn wodny, jaskinie, w których działają warsztaty tkackie, dalszy przejazd do starozytnego miasteczka Meybod (podróz do 1 godz.): zwiedzanie karawanseraju, starożytny zamek.przejazd (podróz do 1 godz.) kolacja i nocleg w Yazd.

 • Yazd

  Śniadanie,Całodzienne zwiedzanie Yazdu, jednego z najstarszych miast Iranu i jednego z głównych centrów zoroastryzmu, starożytnej religii Persji. Ciekawostką miasta są tzw. badgiry - wieże do łapania wiatru i kierowania go do mieszkań, dzięki czemu do domów wprowadzano świeże powietrze. Spacer po starej części miasta i wizyta na bazarze, zwiedzanie Wieży Milczeń, miejsce składania zwłok przez Zoroastrian, Świątynia Ognia, gdzie od 1500 lat podtrzymywany jest ogień, kompleks Amir Chakhmagh z pięknie zdobiony meczetem, kolacja i nocleg w Yazd.

 • Yazd / Abarkuch / Shiraz

  Śniadanie,Wyjazd do Shirazu. Przejazd przez góry Zagros, których szczyty wznoszą się na ponad 4 000 m n.p.m. oraz przez obszary pustynne, wśród których położone jest owiane legendami miasto Abarkuh (podróz 2,5 godz.), gdzie zatrzymamy się, aby zobaczyć najstarsze drzewo Iranu, liczący sobie kilka tysięcy lat cyprys,zwiedzanie lodowej wieży, przejazd do Shiraz. Wizyta w Ogrodzie Botanicznym Eram (perska wizja raju), spacer alejkami i podziwianie oryginalnych roślin pochodzących z różnych zakątków świata. Zwiedzanie meczetu Nasir-al Molk (Różowy Meczet) z pięknymi, kolorowymi witrażami i posadzką do złudzenia przypominającą taflę. oglądanie Bramy Koranu, pod którą przejdziemy, aby sprzyjało nam szczęście jak dawnym podróżnym. wizyta w mauzoleum Hafeza - poety z XIV w., którego utwory do dziś wzruszają i inspirują Irańczyków. Przejazd do centrum miasta i spacer na bazar w celu zakupu pamiątek. Kolacja i nocleg w Shiraz.

 • Persopolis / Necropolis / Shiraz

  Śniadnie,Wyjazd do (podróz 50 minut) Persopolis (miasta z 521 r. p.n.e.), centrum Imperium Perskiego, najważniejszego źródła informacji o starożytnym Iranie. To legendarne miasto odkryto w 1930r. z idealnie zachowanym planem ulic, świątyń, pałaców i tarasów, zwiedzanie m.in. zoroastriańskiej Świątyni Ognia oraz ruin Persepolis, w skład których wchodzą: Naqsh-e Rostam (dolina położona w górach Zagros, gdzie znajdują się wykute w skale grobowce ozdobione reliefami władców z dynastii Achamenidów) i Naghsh-e-Rajab z imponującymi sasanidzkimi reliefami naskalnymi,powrót do Shiraz(podróz 50 minut) kolacja i nocleg w Shiraz.

 • Pasargade / Isfahan

  Śniadanie,Przejazd (podróz 1,5 godz.) do Pasergade – pierwszej stolicy Iranu związanej z legendarnym władcą Cyrusem Wielkim (530 r. p.n e.). Zwiedzanie grobowca Cyrusa oraz ruin cytadeli i pałacu. przejazd (podróz 3,5 godz.) do Isfahan,pokaz tkanie pięknych perskich dywanów, kolacja i nocleg w Isfahan.

 • Isfahan

  Śniadanie,całodniowe zwiedzanie miasta zwanego Naqsh-e Jahan („Obraz Świata” ),perły architektury Wschodu. Spacer na ogromny Plac Imama zwany Naqsh-e Jahan, ze wspaniałymi siedemnastowiecznymi budowlami. Wizyta w Meczecie Imama, stanowiącym najwspanialsze dzieło z czasów panowania szacha Abbasa Wielkiego oraz w meczecie Lutfollaha (meczet dla Kobiet) znanego ze wspaniałych zdobień i fantastycznej gry świateł, a także w pałacu Ali-Qapu z czarującym pokojem muzycznym i pięknymi balkonami zwróconymi na plac. czas wolny na zakupy na wielkim bazarze, gdzie kupcy oferują atrakcyjne wyroby miejscowego rękodzieła, m.in. przedmioty z mosiądzu, drewna, perskie miniatury. Po południu zwiedzanie historycznych, ceglanych mostów na rzece Zayandeh: XVII-wieczny Khajou i Sio-se-pol (most 33 łuków). Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i nocleg w Isfahan.

 • Isfahan

  Śniadanie,Wizyta w Pałacu Czterdziestu Kolumn, który jest pięknym przykładem architektury pałacowo-ogrodowej z XVII wieku (Chehel Sotun). przejazd do dzielnicy Dżulfa i zwiedzanie katedry ormiańskiej Vank (XVII w.) dekorowanej malowidłami scen biblijnych oraz muzeum z bezcennymi zbiorami kultury Ormian,przejazd do starej muzułmańskiej dzielnicy i zwiedzanie najwspanialszego dzieła z okresu seldżuckiego - Meczetu Piątkowego z XI/XII w. , przejazd do kashan,kolacja i nocelg w Kashan.

 • Isfahan / Abyaneh / Kashan

  Śniadanie,zwiedzanie miasta Kashan o charakterystycznych wieżyczkach „łapiących wiatr". Zwiedzanie miasta: zabytkowego domu kupieckiego rodziny Borudżerdi (lub Tabatabai).Po obiedzie wizyta w ogrodzie historycznym Fin, omywanym przez potok spływający z gór oraz na wzgórzu Sialk - prehistorycznym stanowisku archeologicznym, gdzie cywilizacja kwitła już w 6-5 tysiącleciu p.n.e., po kolacji późny transfer na lotnisko w Tehran (ok. 3 godz.).

 • Kashan / Lotnisko IKA w Tehran / Warszawa

  Po północy przejazd na lotnisko IKA w Tehran,odprawa bagazowo paszportowa,przelot do Polski.


Cena

Płatność

I- rata 3500 pln

(wpłata I raty oznacza że uczestnik zapoznał się i AKCEPTUJE warunki uczestnictwa na wyjazd na stronie http://exotictravel.pl/userfiles/file/warunki.pdf ) 

Przed wpłatą I- raty kazdy uczestnik (ZALECAMY) może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztu rezygnacji z wyjazdu (ok. 3 % ceny wycieczki)

II-rata 4800 pln (wpłatne dwa miesjęcy przed wyjazdem)

III-rata 950   usd (wpłatne na miejscu beżpośrednio u kontrachenta)

Co zawiera cena ?

 • przelot samolotami rejsowymi na trasie Warszawa/Teheran/Warszawa, 
 • wiza wjazdowa do Iranu (paszport ważny min. 6 m-cy po wylocie z Teheranu z dwiema wolnymi stronami obok siebie, 2 wypełnione wnioski wizowe, 3 kolorowe zdjęcia 3x4 cm.
 • noclegi w hotelach 4* wg lokalnej kategoryzacji (dopłata do pokoju 1-os. 400 eur), 
 • wyżywienie -śniadanie, obiadokolacja,  
 • transfery i przejazdy podczas zwiedzania, 
 • wycieczki i atrakcje zgodnie z programem, 
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, 
 • usługi lokalnych przewodników, 
 • pilot/tłumacz
 • opłata wjazdowa do Iranu oraz lokalne podatki i opłaty rządowe, 
 • ubezpieczenie kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków na czas wyjazdu. 


 • Brak opini. Podziel się swoją opinią z innymi.