Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

Indie Południowe i Goa

 • 13 dni
 • Zwiedzanie
 • Wypoczynek
 • Kuchnia indyjska
 • Samolot
 • Pociąg

Opis

Indie Południowe i Goa

Zapraszamy do zwiedzania malowniczych świątyniach Srodkowo - Południowych Indii z beżpośrdenim przelotem Warszawa-Mumbai z linaimi PLL LOT,  Podcazs pobytu zwiedzamy aż 7 obiektów klasy UNESCO, Wycieczka dla ceniących na równi mnogość atrakcji i wypoczynek przy szumie oceanu.

                      MUMBAI - AJANTA - ELLORA - BIJAPUR – HAMPI - PATTADAKAL – GOA
NAMASTE !!! – tym pozdrowieniem przywitają Państwa przedstawiciele indyjskiego touroperatora Exotic Travel na lotnisku w Mumbaju i tak rozpocznie się podróż po magicznych miejscach INDII tajemniczym kraju, ziemi o wielu obliczach. 
Podczas tej pełnej wrażeń podróży zobaczą Państwo kraj osiemnastu języków, spirytyzmu oraz filozofii – miejsce narodzin wielkich religii świata: hinduizmu, buddyzmu oraz sikhizmu. Ale nie tylko historia tego kraju sięgająca trzeciego wieku przed naszą erą budzi fascynację turystów o czym przekonają się Państwo sami.


Plan Wycieczki

 • WARSZAWA / MUMBAJ

  Zbiórka najpózniej 08:00 rano na lotnisku Warszawa Okęcie, WYLOT O GODZINIE 10;00 liniami QATAR AIRWAYS przez Doha do Bombaj.

 • Nashik

  Nad ranem przylot do Bombaju tradycyjne indyjskie powitanie,przejazd autobusem do Nashik (4 godz.),zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek,popołudniu spacer po starym miescie i zapoznanie się życiem mieszkaców miasta, zwiedzanie między innymi hinduistyczną światynie Muktidham,powrót do hotelu,kolacja, nocleg

 • Ellora (UNESCO)

  Rano przejazd (5 godz.) do Ellory - zwiedzanie świątyń-grot, wspaniałej świątyni rzeźbionej z góry na dół i jak posąg wyłaniającej się z górskiego zbocza wulkanicznej skały - wewnętrzne sanktuarium, brama, filary wotywne, kaplice, krużganki... (756-773). Jaskinie w Ellora są uznane za"najbardziej zdumiewającego dzieło sztuki indyjskiej, które nie znajduje dla siebie odpowiednika w całych dziejach indyjskiej architektury", Przez pięć wieków pokolenia buddyjskich, hinduistycznych i jainnistycznych mnichów rzeźbiły i wydrążały skalne kaplice, klasztory i świątynie w skarpie długości 2 km. Ozdobili je rzeźbami z ogromną hojnością i przy użyciu swej nadzwyczajnej wyobraźni, dopracowując każdy szczegół. W całym kompleskie znajdują się 34 jaskinie: 12 buddyjskich (wybudowanych w 600-800 r), 17 hinduistycznych (600-900 r) i 5 jainnistycznych (800-1000 r). Ellora reprezentuje odrodzenie hinduizmu pod panowaniem dynastii Chalukya i Rashtrakuta, po upadku indyjskiego buddyzmu i krótkim odżycia dżinizmu. Rzeźba pokazuje wzrastający wpływ elementów tantrycznych w trzech wielkich religiach Indii. Arcydziełem w Ellora jest Świątynia Kailasa, jeden z najbardziej śmiałych wyczynów stworzonej kiedykolwiek architektury. Poświęcona Bogu Sziwie, jest największą monolityczną rzeźbioną świątynią świata, wydrążoną w skale przez 7000 robotników, którzy pracowali nad nią przez ponad 150 lat. Główną ideą budowania tych świątyń było stworzenie ich z jednego kawałka kamienia, wydobywając z niego kształty przy pomocy młotków i dłut. Jest to dzieło na przeogromną skalę. Zajmuje dwa razy większy obszar niż Partenon w Atenach, półtora razy wyższe i wymagało usunięcia 200 tys. ton skał. Dookoła świątyni spotykamy rozmaite, świetnie wyrzeźbione płyty, przedstawiające sceny z Ramayany, Mahabharaty (święte księgi) i z życia Kriszny. Cały kompleks świątyń z Ellora jest nie tylko przykładem wspanialej sztuki indyjskiej, ale ilustruje nam ducha tolerancji charakterystycznego dla Indii, gdzie obok siebie mogą istnieć świątynie różnych religii.Powrót do hotelu, nocleg w Aurangabad.

 • ADŻANTA (UNESCO)

  Wycieczka do Adżanty (104 km) - jeden z największych skarbów sztuki starożytnej. Olśniewajace po dziś dzień ścienne malowidła - największy skarb Adżanty - pokrywają niemal wszystkie ściany 29 wykutych w skale grot, niegdysiejszych buddyjskich świątyń i klasztorów. Prace podjęte w II stuleciu p.n.e., zakończone 700 lat później u schyłku V wieku n.e., świadczą o rozwiniętej i duchowo wyrafinowanej czysto indyjskiej kulturze. przejazd do Sholapur nocleg.

 • BIJAPUR

  Przejazd autokarem do Bijapuru, po drodze oglądanie upraw pól bawełnianych, zwiedzanie historycznego miasta, zakwterowanie w hotelu,Obiadokolacja i nocleg w Bijapur.

 • PATADAKAL (UNESCO)

  Po śnaidaniu zwiedzanie Bijapur-Gol Gumbaz,Mauzoleum Saha Adila,który posiada drugą co do wielkości kopułę na swiecie,gdzie efekt "echo" jest dokonale wykorzystany,oraz Ibrahim Roza-miejsce pochówek królów z dynastii Saha,Przejazd do Patadakal (Zabytek Światowego Dziedzictwa UNESCO) kompleks świątynnym, Niegdyś byłą stolicą potęznych władców Czalukjów z Dekanu. Zwiedzamy świątynie Śiwy, jedyna czynna świątynia z posągiem świętego byka „Nandi”, póznym wieczorem przejazd do Hampi, zakwaterowanie, Obiadokolacja i nocleg w Hampi.

 • HAMPI (UNESCO)

  Zwiedzanie Hampi (Zabytek Światowego Dziedzictwa UNESCO) (określenie to oznacza królestwo małpi).(Hampi uznawane jako największy zabytek świata zapisane w UNESCO) Rozrzucone na wielkiej przestrzeni ruiny upadłego imperium Widżajanagar, Budowę stolicy dawnego imperium Vijayanagar rozpoczął Bukka I w 1354 roku, otoczone wioskami, ryżowymi polami i gajami bananowymi. Widżajanagar było ostatnim z wielkich państw drawidyjskich opierającym się najazdom muzułmanów z północy. Po bitwach władcy urządzali prawdopodobnie orgiastyczne, ludożercze uczty. Imperium upadło w drugiej połowie XVI wieku - jedna przegrana bitwa doprowadziła do zniszczenia całej kultury. Nicolo dei Conti, włoski podróżnik, odwiedził królestwo w XV wieku i zanotował, że 3 tysiące żon i konkubin oraz urzędników było palonych na pogrzebowym stosie po śmierci swego władcy. Łatwo wyobrazić sobie te obrzędy dzięki ogromnemu posągowi straszliwego Naraszimy stojącemu przed wjazdem do centrum Hampi. Każdy kamień w Hampi działa na wyobraźnię. Portugalczycy, którzy dotarli tu z kolonii w Goa, twierdzili, że miasto było większe i potężniejsze od ówczesnego Rzymu. Miasto jest usytuowane 26 km2 pośród skał i kamieni nad rzeką Tungabhadrą. nocleg w Hampl.

 • HAMPI /KARWAR

  Dalsze zwiedzanie Hampi, które przez ponad trzy wieki powstrzymywało napór muzułmański. Niestety po zdobyciu miasta w 1565 roku przez sprzymierzone armie sułtańskie część budowli legła w gruzach, ale ruiny które pozostały - są imponujące. Niektórzy badacze uważają nawet, że wytworzył się tu odrębny styl zwany stylem Vijayanagar'skim. popłynięcie tratwami w rzece Tungabhadra, Obiadokolacja i nocleg w Hampi.

 • hubli

  Popołudniu wykwaterowanie z hotel, przejazd w kierunku Goa,podrodze zwiedzanie miasteczka Hubli,zapoznanie się życiem mieszkańców,nocleg w Hubli.

 • GOA

  Rano wykwaterowanie z hotelu,przejazd w kierunku Goa,popołudniu zakwaterowanie w hotelu,czas wolny na wypoczynek,nocleg w Goa.

 • Goa

  Czas wolny na wypoczynek, nocleg w Goa.

 • Goa

  Wypoczynek na Goa, po południu wykwatrowanie z hotelu,przejazd na lotnisko,przelot do Mumbaju zwiedzanie wrota Indii nad morzem arabskim, przystanek przy Marine drive, przejazd przez miasto,zaktwerowanie w hotelu,kolacja,nocleg w Mumbaju.

 • MUMBAI -Warszawa

  Rano przejazd na lotnisko,odprawa bagażowa i paszportowa. Beżpośrdeni LOT do Polski (posiłki na pokładzie samolotu). Następnie rozdawanie podarunków, niekończące się opowieści o tajemniczej, egzotycznej krainie, wsparte fotografiami, slajdami, filmami… I planowanie kolejnej wyprawy do ojczyzny bogów i tygrysów.


Cena

Płatność

 I-rata 4700 pln/przy zgłoszeniu 

(wpłata I raty oznacza że uczestnik zapoznał się i AKCEPTUJE warunki uczestnictwa na wyjazd na stronie http://exotictravel.pl/userfiles/file/warunki.pdf ) 

Przed wpłatą I- raty kazdy uczestnik (ZALECAMY) może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztu rezygnacji z wyjazdu (ok. 3 % ceny wycieczki)

II-rata- 5000 pln, dwa miesiące przed wylotem

III rata-1100 usd wpłatne na miejscu beżpośrednio u kontrachenta

Co zawiera cena ?

 • Przelot QATAR AIRWAYS na trasie Warszawa – Bombaj  :  Goa - Warszawa.

Wylot

QR 264    19 Październik     Warszawa - Doha  1000    1630

QR 556    19 Październik      Doha - Bombaj      2045     0240 +1

Powrót

QR 523      31 Październik    Goa - Doha             0410      0545

QR 259      31 Październik    Doha - Warszawa    0755     1205

 • Przejazdy i przeloty na terenie Indii autokarem z klimatyzacją i samolotem.
 • Noclegi w hotelach 4* gwiazdkowych z klimatyzacją, w większości z basenem, pokoje dwuosobowe (2 noce na trasie w hotelach 3 gwiazdkowym,,nie ma innej możliwosci).
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (stół szwedzki z indyjskimi potrawami).w ciągu dnia lekki posiłek w autokarze
 • Napoje bez alkoholowe i alkoholowe-Rum, gin, whisky (miejscowy)serwowany w autokarze.
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów turystycznych.
 • Przejażdżkę bryczkami po ulicach starego miasta Bijapur
 • Opłaty lotniskowe.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota-opiekuna na całej trasie oraz licencjonowanych przewodników
 • lokalnych we wszystkich obiektach historycznych.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW
 • Koszt wizy indyjskiej.
 • Sugerowane/zalecane napiwki ok. 3 USD/dzień/Oś 

kolejność zwiedzania i niektóre obiekty moga ulec zmianie,Należy pamiętać, że Indie to fascynujący i egzotyczny kraj, co oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla Państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjęte normy hoteli 4*  jednak nie mamy wpływu na słaby stan indyjskich dróg i uciążliwości związane z długimi przejazdami.


 • Brak opini. Podziel się swoją opinią z innymi.