Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

Indie Południowe i Goa

 • 12 dni
 • Zwiedzanie
 • Wypoczynek
 • Kuchnia indyjska
 • Samolot
 • Pociąg

Opis

Indie Południowe i Goa

Zapraszamy na Goa, gdzie wypoczynek na złocistych plażach przeplatamy z odwiedzinami w malowniczych świątyniach Srodkowo - Południowych Indii. Podcazs pobytu zwiedzamy aż 7 obiektów klasy UNESCO, Wycieczka dla ceniących na równi mnogość atrakcji i wypoczynek przy szumie oceanu.

Linie Emirates(przez Dubai)

                      MUMBAI - AJANTA - ELLORA - BIJAPUR – HAMPI - PATTADAKAL – GOA
NAMASTE !!! – tym pozdrowieniem przywitają Państwa przedstawiciele indyjskiego touroperatora Exotic Travel na lotnisku w Mumbaju i tak rozpocznie się podróż po magicznych miejscach INDII tajemniczym kraju, ziemi o wielu obliczach. 
Podczas tej pełnej wrażeń podróży zobaczą Państwo kraj osiemnastu języków, spirytyzmu oraz filozofii – miejsce narodzin wielkich religii świata: hinduizmu, buddyzmu oraz sikhizmu. Ale nie tylko historia tego kraju sięgająca trzeciego wieku przed naszą erą budzi fascynację turystów o czym przekonają się Państwo sami.


Plan Wycieczki

 • WARSZAWA / BOMBAJ

  Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa Okęcie,przelot linami Emirates przez Dubai do Mumbaju

 • Pune

  Nad ranem przylot do Bombaju tradycyjne indyjskie powitanie,przejazd autobusem do Pune (3 godz.),zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek,popołudniu spacer po miescie i zapoznanie się życiem mieszkaców miasta,nocleg

 • Ellora (UNESCO)

  Rano przejazd (5 godz.) do Ellory - zwiedzanie świątyń-grot, wspaniałej świątyni rzeźbionej z góry na dół i jak posąg wyłaniającej się z górskiego zbocza wulkanicznej skały - wewnętrzne sanktuarium, brama, filary wotywne, kaplice, krużganki... (756-773). Jaskinie w Ellora są uznane za"najbardziej zdumiewającego dzieło sztuki indyjskiej, które nie znajduje dla siebie odpowiednika w całych dziejach indyjskiej architektury", Przez pięć wieków pokolenia buddyjskich, hinduistycznych i jainnistycznych mnichów rzeźbiły i wydrążały skalne kaplice, klasztory i świątynie w skarpie długości 2 km. Ozdobili je rzeźbami z ogromną hojnością i przy użyciu swej nadzwyczajnej wyobraźni, dopracowując każdy szczegół. W całym kompleskie znajdują się 34 jaskinie: 12 buddyjskich (wybudowanych w 600-800 r), 17 hinduistycznych (600-900 r) i 5 jainnistycznych (800-1000 r). Ellora reprezentuje odrodzenie hinduizmu pod panowaniem dynastii Chalukya i Rashtrakuta, po upadku indyjskiego buddyzmu i krótkim odżycia dżinizmu. Rzeźba pokazuje wzrastający wpływ elementów tantrycznych w trzech wielkich religiach Indii. Arcydziełem w Ellora jest Świątynia Kailasa, jeden z najbardziej śmiałych wyczynów stworzonej kiedykolwiek architektury. Poświęcona Bogu Sziwie, jest największą monolityczną rzeźbioną świątynią świata, wydrążoną w skale przez 7000 robotników, którzy pracowali nad nią przez ponad 150 lat. Główną ideą budowania tych świątyń było stworzenie ich z jednego kawałka kamienia, wydobywając z niego kształty przy pomocy młotków i dłut. Jest to dzieło na przeogromną skalę. Zajmuje dwa razy większy obszar niż Partenon w Atenach, półtora razy wyższe i wymagało usunięcia 200 tys. ton skał. Dookoła świątyni spotykamy rozmaite, świetnie wyrzeźbione płyty, przedstawiające sceny z Ramayany, Mahabharaty (święte księgi) i z życia Kriszny. Cały kompleks świątyń z Ellora jest nie tylko przykładem wspanialej sztuki indyjskiej, ale ilustruje nam ducha tolerancji charakterystycznego dla Indii, gdzie obok siebie mogą istnieć świątynie różnych religii.Powrót do hotelu, nocleg w Aurangabad.

 • ADŻANTA (UNESCO)

  Wycieczka do Adżanty (104 km) - jeden z największych skarbów sztuki starożytnej. Olśniewajace po dziś dzień ścienne malowidła - największy skarb Adżanty - pokrywają niemal wszystkie ściany 29 wykutych w skale grot, niegdysiejszych buddyjskich świątyń i klasztorów. Prace podjęte w II stuleciu p.n.e., zakończone 700 lat później u schyłku V wieku n.e., świadczą o rozwiniętej i duchowo wyrafinowanej czysto indyjskiej kulturze. nocleg.

 • BIJAPUR

  Całodzienny przejazd autokarem do Bijapuru,po drodze oglądanie upraw pól bawełnianyc,zakwterowanie w hotelu,Obiadokolacja i nocleg w Bijapur.

 • PATADAKAL (UNESCO)

  Po śnaidaniu zwiedzanie Bijapur-Gol Gumbaz,Mauzoleum Saha Adila,który posiada drugą co do wielkości kopułę na swiecie,gdzie efekt "echo" jest dokonale wykorzystany,oraz Ibrahim Roza-miejsce pochówek królów z dynastii Saha,Przejazd do Patadakal (Zabytek Światowego Dziedzictwa UNESCO) kompleks świątynnym, Niegdyś byłą stolicą potęznych władców Czalukjów z Dekanu. Zwiedzamy świątynie Śiwy, jedyna czynna świątynia z posągiem świętego byka „Nandi”, póznym wieczorem przejazd do Hampi, zakwaterowanie, Obiadokolacja i nocleg w Hampi.

 • HAMPI (UNESCO)

  Zwiedzanie Hampi (Zabytek Światowego Dziedzictwa UNESCO) (określenie to oznacza królestwo małpi).(Hampi uznawane jako największy zabytek świata zapisane w UNESCO) Rozrzucone na wielkiej przestrzeni ruiny upadłego imperium Widżajanagar, Budowę stolicy dawnego imperium Vijayanagar rozpoczął Bukka I w 1354 roku, otoczone wioskami, ryżowymi polami i gajami bananowymi. Widżajanagar było ostatnim z wielkich państw drawidyjskich opierającym się najazdom muzułmanów z północy. Po bitwach władcy urządzali prawdopodobnie orgiastyczne, ludożercze uczty. Imperium upadło w drugiej połowie XVI wieku - jedna przegrana bitwa doprowadziła do zniszczenia całej kultury. Nicolo dei Conti, włoski podróżnik, odwiedził królestwo w XV wieku i zanotował, że 3 tysiące żon i konkubin oraz urzędników było palonych na pogrzebowym stosie po śmierci swego władcy. Łatwo wyobrazić sobie te obrzędy dzięki ogromnemu posągowi straszliwego Naraszimy stojącemu przed wjazdem do centrum Hampi. Każdy kamień w Hampi działa na wyobraźnię. Portugalczycy, którzy dotarli tu z kolonii w Goa, twierdzili, że miasto było większe i potężniejsze od ówczesnego Rzymu. Miasto jest usytuowane 26 km2 pośród skał i kamieni nad rzeką Tungabhadrą. Przez ponad trzy wieki powstrzymywało napór muzułmański. Niestety po zdobyciu miasta w 1565 roku przez sprzymierzone armie sułtańskie część budowli legła w gruzach, ale ruiny które pozostały - są imponujące. Niektórzy badacze uważają nawet, że wytworzył się tu odrębny styl zwany stylem Vijayanagar'skim. popłynięcie tratwami w rzece Tungbhadra, Obiadokolacja i nocleg w Hampi.

 • HAMPI /KARWAR

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, dalsze zwiedzanie Hampi,wieczorem transfer na dworzec kolejowy,nocny pociągięm do Goa.

 • GOA

  Popołudniu dojazd do hotelu, zakwaterowanie. Leżaki, hamaki. Błogie lenistwo pod palmą. Poznawanie uroków wyspiarskiego kurortu. Sporty wodne - biegi wzdłuż plaży, walka z napierającą falą, napinanie muskułów i torsów w celu zaimponowania miejscowym dzierlatkom... Leżenie odłogiem na poszczególnych odcinkach plaży,Nocleg w Goa.

 • GOA

  Wypoczynek po wypoczynku... . Ostatnia okazja do zrzucenia resztek stresu w tropikalnej scenerii. Harce wodne, kąpiele, uzupełnianie braków w opaleniźnie lub też opalanie się na zapas, potem zwiedzania stolicy stanu Goa, Panadżi; Fontainhas z atmosferą bardziej portugalską niż indyjską, kaplica św. Franciszka, gdzie przechowiwane są jego relikwie, (Święty Franciszek Ksawery jest uważany za największego misjonarza świata. 6 V 1542 r. przybył do Goa, kolonii portugalskiej w Indiach. Dzięki pomocy św. Ignacego otworzył w Goa seminarium wyższe, duchowne, by mieć nowy dopływ kapłanów z ludności miejscowej).Stare Goa - pierwsza europejska kolonia w Indiach i ostatnia utracona, w rękach Portugalczyków od 1510 do 1961. Po południu przejazd na lotnisko. Wylot do Bombaju,nocleg w Bombaju.

 • BOMBAJ

  Zwiedzanie zabytkowy dworzec Mumbajski (UNESCO) Gateway of India (Wrota Indii) i widok na niezwykłego w swoim rodzaju hotelu Tadż Mahal, gdzie rozgrywa się akcja sławnej powieści Pascala Brucknera Pariasi. przejazd przez eleganckiej dzielnicy Malabar Hill i parsyjskich wież milczenia.wieczorem - spacer po dzielnicy Colaba Causeway słynnej promenadzie ’’Naszyjnik Krolowej’’ kolacja.pózny transfer na lotnisko międzynarodowe w Mumbaju.

 • BOMBAJ - WARSZAWA

  Przelot do Polski popołdniu. Następnie dumna prezentacja opalenizny przed sinymi ze złości i zimna wopistami, wmieszanie się w wiwatujący tłum żądnych prezentów krewnych i znajomych. Powrót w domowe pielesze z posążkiem Ganeshi w dłoni...


Cena

Płatność

 I-rata 3000 pln/przy zgłoszeniu 

(wpłata I raty oznacza że uczestnik zapoznał się i AKCEPTUJE warunki uczestnictwa na wyjazd na stronie http://exotictravel.pl/userfiles/file/warunki.pdf ) 

Przed wpłatą I- raty kazdy uczestnik (ZALECAMY) może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztu rezygnacji z wyjazdu (ok. 3 % ceny wycieczki)

II-rata-4500 pln, dwa miesjace przed wylotem

III rata-950 usd wpłatne na miejscu beżpośrednio u kontrachenta

Co zawiera cena ?

 • Przelot samolotem rejsowym Warszawa –Bombaj -Goa - Warszawa.
 • Przejazdy i przeloty na terenie Indii autokarem z klimatyzacją i samolotem.
 • Noclegi w hotelach 4* gwiazdkowych z klimatyzacją, w większości z basenem, pokoje dwuosobowe.
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (stół szwedzki z indyjskimi potrawami).w ciągu dnia lekki posiłek w autokarze
 • Napoje bez alkoholowe i alkoholowe-Rum, gin, whisky (miejscowy)serwowany w autokarze.
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów turystycznych.
 • Przejażdżkę bryczkami po ulicach starego miasta Bijapur
 • Opłaty lotniskowe.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota-opiekuna na całej trasie oraz licencjonowanych przewodników
 • lokalnych we wszystkich obiektach historycznych.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW
 • Koszt wizy indyjskiej.
 • Sugerowane/zalecane napiwki ok. 3-4 USD/dzień/Oś 

Uwaga- kolejność zwiedzania i niektóre obiekty moga ulec zmianie,Należy pamiętać, że Indie to fascynujący i egzotyczny kraj, co oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla Państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjęte normy hoteli 4*  jednak nie mamy wpływu na słaby stan indyjskich dróg i uciążliwości związane z długimi przejazdami.


 • Brak opini. Podziel się swoją opinią z innymi.