Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

Indie Maharadzów

 • 13 dni
 • Zwiedzanie
 • Samolot
 • Autokar

Opis

Indie Maharadzów

NAMASTE! - tym pozdrowieniem przywitają Państwa przedstawiciele indyjskiego touroperatora Exotic Travel na lotnisku w New Delhi i tak rozpocznie się wycieczka po magicznych Indii – kraju tajemnic, ziemi o wielu obliczach. Zwiedzamy !


Plan Wycieczki

 • Warszawa - Delhi

  Zbiórka uczestników na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie w hali odlotów. Przelot do Delhi z jedną przesiadką.

 • Przylot do Delhi

  Przylot do Delhi,odprawa paszportowo bagażowa, tradycyjne indyjskie powitanie, przejazd do Agry ok 4 godziny, zakwterowanie w hotelu ( wczesniejsze zakwterowanie zaleznosci od dosepnosci miejsc w hotelu) lekki odpoczynek,popołudniu zwiedzanie Lal Kila (Czerwony Fort), z jego najbardziej imponującą częścią - słynnym Pawim Tronem. następnie wizyta w wytwórni z rękodziełem z marmuru oraz emporium ze sztuką wzorowaną na mozaikach Pietra Dura. Obiadokolacja i nocleg.

 • Agra

  Po śniadaniu zwiedzanie. Tadż Mahal - wyraz bólu Szahdżahana po stracie żony rzeźbiony w marmurze tak pięknie, że stał się jednym z siedmiu cudów świata. Przez wieki grobowiec cesarskiej małżonki inspiruje muzyków, malarzy, poetów, którzy w słowie, pieśni i kolorze próbują uchwycić jego magię. Obiadokolacja i nocleg.

 • Jaipur

  Przejzad do jednego z najpiękniejszych indyjskich miast. Ze względu na kolor zabudowań Jaipur nazywany jest Różowym Miastem. Stare miasto otoczone jest 6-metrowym murem z wieloma majestatycznymi bramami, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja z pokazem teatrzyku lalek, nocleg.

 • Jaipur

  Po śniadaniu zwiedzanie Jaipuru-miatsto otoczone murami i wewnątrz murów znajduje się 400-letnie obserwatorium astrologiczne, jedno z najpiękniejszych i największych na świecie. Swoją urodą urzeka Hawa Mahal - Pałac Wiatrów (zwiedzany z zewnątrz), ozdobiony niezliczoną ilością okien, zza których kobiety zamknięte w królewskim haremie miały obserwować codzienne życie mieszkańców. wizyta w warsztacie ręcznie tkanych dywanów (Jaipur słynie z ręcznie tkanych dywanów z jedwabiu i kaszmiru), Obiadokolacja, odpoczynek przy basenie, nocleg.

 • Jaipur

  Przed południem zagościmy w kompleksie pałacowym City Palace, w którym mieszka obecny Maharadża Jajpuru. Odwiedzimy fortecę Amber, klejnot architektury radżastanskiej, wzniesiony na trudno dostępnym wzgórzu. Na szczyt wspinamy się na grzbietach królewskich słoni. Następnie czas wolny. Pobyt w Jaipurze zakończymy odwiedzinami w warsztacie tkackim (Jaipur słynie z produkcji wspaniałych tkanin) nocleg

 • Pushkar

  Pushkar to jedno z niepozornych małych miasteczek w Indiach, znane ze swojej duchowości jako miejsce pielgrzymek zarówno dla Hindusów, jak i Sikhów. Jest tutaj 500 świątyń poświęconych różnym bogom i jedyna w swoim rodzaju świątynia Brahmy, która każdego dnia przyciąga tysiące wiernych i turystów. Uważa się, że Puszkar jest świętym miastem, dlatego zabronione jest tu spożywanie potraw niewegetariańskich, picie alkoholu czy całowanie w miejscach publicznych:) Spacer po mieście z kilkoma przystankami, aby zwiedzić lokalne świątynie i poczuć specyficzy klimat miasteczka, takie jak: Gurudwara - świątynia Sikhów zwana Gurudwara Sahib, świątynię Brahmy, która podobno jest jedyna tak ważna w Indiach, nocleg w Pushkar

 • ŚWIĄTYNIA SZCZURÓW (DESHNOK)

  Po śniadaniu przejazd do Bikaner, (4-5 godz.). Po drodze odwiedzimy świątynię Mata, jedną z najbardziej niepokojących, a zarazem fascynujących świątyń w Indiach. Wizyta w Mata to zadanie dla osób o mocnych nerwach, gdyż świątynię od wieków zamieszkują setki świętych szczurów. Zakwaterowanie w hotelu w Bikaner, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.

 • Bikaner

  Zwiedzimy XVI – wieczną, wielobarwną świątynię dżinnijską oraz ogromny fort Junagarh (z zewnątrz). Czas wolny, odpoczynek. Przejazd autobusem do wioski na pustyni Thar, gdzie poznamy życie mieszkańców wioski. Następnie wielka atrakcja - safari na wielbłądach po pustyni, muzyka i tańce ludowe, wieczorna biesiada w zupełnie wyjątkowej scenerii. Powrót do hotelu, kolacja i wieczór indyjski, zorganizowany specjalnie dla naszej grupy.Nocleg w Bikaner

 • bikaner-mandawa

  Po śniadaniu spacer oraz przejazd bryczkami po wąskich ulicach starego miasta Bikaner. Zobaczymy Haveli – imponujące domy wzniesione z piaskowca w XVIII wieku przez bogatych kupców. Przejazd do półpustynnego, historycznego regionu Sekhawati, (4 godz.) Nocleg w Shekhawati.

 • Mandawa – Delhi

  Po śniadaniu do południa czas wolny, pózniej odwiedzimy niewielkie miasteczko Mandawa, nazywane "radżastańską galerią pod gołym niebem". Niegdyś Mandawa była ważnym ośrodkiem handlowym, położonym na Jedwabnym Szlaku, jednak po otwarciu portu w Bombaju utraciła swoje dotychczasowe znaczenie. Nadal pozostały w Mandawie ozdobione wspaniałymi malowidłami ściennymi rezydencje Haveli, które będziemy mogli podziwiać przejazd do Delhi.

 • Delhi

  Delhi stolica Indii,miasto historycznie podzielonego na starą i nową cześć. Zwiedzanie zaczniemy od Starego Delhi, wybudowanego w czasach mogolskich, zwanego też Szahdżahanabadem. Dzisiaj stanowi ono centrum delijskich muzułmanów, dlatego pierwszym punktem programu będzie spacer po wąskich i nadal klimatycznych uliczkach Starego Delhi. Zobaczymy (z zewnątrz) meczet Piątkowy i Czerwony Fort, i udamy się do Raj Gath - miejsca kremacji Mahatmy Gandhiego. Następnie przemieścimy się do tzw. Nowego Delhi, wybudowanego na początku XX w. przez Brytyjczyków, jako centrum administracyjne kolonialnych Indii. Zobaczymy między innymi okazały Rashtrapati Bhavan (Pałac Wicekróla), przyległe, bliźniacze budynki Sekretariatów, Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Bramę Indii, stanowiącą okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich. zwiedzimy Gurdwarę Bangla Sahib - największą i najważniejszą w Delhi świątynię sikhijską wycieczka do Kompleksu Świątyń Akshardham. Nowoczesny i zarazem tradycyjny, olbrzymich rozmiarów kompleks został oddany do użytku w listopadzie 2005 roku. Jest to zapierający dech w piersiach kompleks finezyjnie zdobionych budowli, które tradycją i architekturą nawiązują do ponad trzydziesto wiecznej tradycji hinduizmu. Przy budowie zastosowano tradycyjny, w północnych Indiach, marmur i czerwony piaskowiec, obrabiane w pięciu różnych stylach architektonicznych - z Radżastanu, Orrisy, Gudżaratu oraz z elementami mogolskimi i dżinijskimi. Wszystko postawione i dopracowane w rekordowo krótkim okresie 5 lat. powrót do hotelu,Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 • Delhi - Warszawa

  Rano przejazd na lotnisko w Delhi, odprawa bagażowa i paszportowa. Przelot do Polski (posiłki na pokładzie samolotu). Następnie rozdawanie podarunków, niekończące się opowieści o tajemniczej, egzotycznej krainie, wsparte fotografiami, slajdami, filmami… I planowanie kolejnej wyprawy do ojczyzny bogów i tygrysów.


Cena

Płatność

Termin 18 Wrzesień - 01 Pażdziernik 2024

I-rata  4600 pln - przy zgłoszeniu uczestnictwa

(wpłata I raty oznacza że uczestnik zapoznał się I AKCEPTUJE warunkami uczestnictwa na wyjazd na stronie http://exotictravel.pl/userfiles/file/warunki.pdf ) 

Przed wpłatą I- raty kazdy uczestnik (ZALECAMY) może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztu rezygnacji z wyjazdu (ok. 3 % ceny wycieczki)

II- rata 4800 pln   dwa miesjące przed wylotem

III-rata  950 usd wplatne na miejscu bezpośrednio u miejscowego kontrachenta.
Sugerowane napiwki dla personel hotelowy,kieorwca - 3 USD dziennie / osoby  (płatny dodatkowo)

Co zawiera cena ?

 • Komunikacja-autokar klimatyzacją po Indiach (ok. 1200 km)
 • Przelot na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa
 • Opłaty lotniskowe
 • Wiza Indyjska
 • Noclegi w dobrych hotelach 4- gwiazdkowych,z klimatyzacją, z basenem, pokoje dwuosobowe z łazienką.(dopłata 550 usd za jedynkę)
 • Śniadania i obiadokolacje (stół szwedzki z indyjskimi potrawami). w ciągu dnia lekka przekąska i napoje bez alkoholowe w autokarze.
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów turystycznych oraz
  • Przejażdzka rikszami przez malowniczymi ulicami starego Delhi,
  • Wjazd na królewskich słoniach do fortecy Amber
  • Jeep safari przez stare miaso Jaipur
 • Licencjonowanych przewodników lokalnych we wszystkich obiektach historycznych.
 • Opieka polskojęzycznego pilota-opiekuna oraz licencjonowanych przewodników lokalnych we wszystkich obiektach historycznych.
 • Wstęp za aparat fotograficzny
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia 500000 PLN/os

Uwaga- kolejność zwiedzania i niektóre obiekty moga ulec zmianie,Należy pamiętać, że Indie to fascynujący i egzotyczny kraj, co oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla Państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjęte normy hoteli 4*  jednak nie mamy wpływu na słaby stan indyjskich dróg i uciążliwości związane z długimi przejazdami.


 • - 04-05-2018 -

  Monika Świerczyńska-Krępa

  Indie Maharadżów ;-) Wycieczka - kwintesencja wyobrażeń o Indiach malowniczych, etnicznych ale i luksusowych i niesztampowych. Bo nie bez znaczenia jest oprawa (elitarne hotele 4-5. gwiazdkowe, dobry i szybki transport, w tym dobre linie lotnicze, bufety wieczorne z tańcami i w sari i sprawna organizacja (punktualność, pokazanie najlepszych miejsc). Widać tu wieloletnie doświadczenie umiejętnego postępowania ludźmi, połączone z dostosowanym do ich poziomu przekazem i zaspokojeniem potrzeb dla niektórych życiowych (np. całodniowy barek, przekąski lunchowe ;-), poczuciem humoru, kulturą, inteligencją emocjonalną i intelektualną. Tu nie ma przypadkowości, niedociągnięć, dyletanctwa. Plus osobiste podejście - zaproszenie do domu rodzinnego i siostry Jahangira było niecodziennym przeżyciem. Sporo podróżuję i zwrócę jeszcze uwagę na kwestię praktyczną. Jakość musi kosztować. Ale tu koszty tego bardzo wysokiego przecież poziomu zawarte były całkowicie w cenie, odwrotnie niż w pozornie tańszych ofertach komercyjnych biur podróży z masą dopłat, byle jakimi hotelami i menu turistico oraz seryjną produkcją doznań. To jest właśnie ta subtelna różnica pomiędzy turystyką masową i bezmyślną konsumpcją świata a podróżowaniem...