Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

Indie Maharadzów

 • 9 dni
 • Zwiedzanie
 • Samolot
 • Autokar

Opis

Indie Maharadzów

NAMASTE! - tym pozdrowieniem przywitają Państwa przedstawiciele indyjskiego touroperatora Exotic Travel na lotnisku w New Delhi i tak rozpocznie się wycieczka po magicznych Indii – kraju tajemnic, ziemi o wielu obliczach. Zwiedzamy !


Plan Wycieczki

 • Warszawa - Delhi

  Zbiórka (2 godz. przed wylotem) uczestników na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie w hali odlotów.Wylot do Delhi przez jeden z tranzytowych portów lotniczych.Przylot do Delhi w godzinach rannych,tradycyjne indyjskie powitanie,przejazd do hotelu,zakwaterowanie.

 • Przylot do Delhi

  Delhi stolica Indii,miasto historycznie podzielonego na starą i nową cześć. Zwiedzanie zaczniemy od Starego Delhi, wybudowanego w czasach mogolskich, zwanego też Szahdżahanabadem. Dzisiaj stanowi ono centrum delijskich muzułmanów, dlatego pierwszym punktem programu będzie spacer po wąskich i nadal klimatycznych uliczkach Starego Delhi. Zobaczymy (z zewnątrz) meczet Piątkowy i Czerwony Fort, i udamy się do Raj Gath - miejsca kremacji Mahatmy Gandhiego. Następnie przemieścimy się do tzw. Nowego Delhi, wybudowanego na początku XX w. przez Brytyjczyków, jako centrum administracyjne kolonialnych Indii. Zobaczymy między innymi okazały Rashtrapati Bhavan (Pałac Wicekróla), przyległe, bliźniacze budynki Sekretariatów, Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Bramę Indii, stanowiącą okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich. zwiedzimy Gurdwarę Bangla Sahib - największą i najważniejszą w Delhi świątynię sikhijską wycieczka do Kompleksu Świątyń Akshardham. Nowoczesny i zarazem tradycyjny, olbrzymich rozmiarów kompleks został oddany do użytku w listopadzie 2005 roku. Jest to zapierający dech w piersiach kompleks finezyjnie zdobionych budowli, które tradycją i architekturą nawiązują do ponad trzydziesto wiecznej tradycji hinduizmu. Przy budowie zastosowano tradycyjny, w północnych Indiach, marmur i czerwony piaskowiec, obrabiane w pięciu różnych stylach architektonicznych - z Radżastanu, Orrisy, Gudżaratu oraz z elementami mogolskimi i dżinijskimi. Wszystko postawione i dopracowane w rekordowo krótkim okresie 5 lat. powrót do hotelu,Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 • Agra

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu przejazd (ok. 3 godz. z jedną przerwą) do Agry, zwiedzanie Agra fort UNESCO (ok. 1,5 godz.) Zwiedzamy najbardziej imponującą część fortu- słynny Pawi Tron oraz komnaty królewskie, wieczorem przejazd do warsztatu rękodzieł indyjskich Powrót do hotelu ok. 21:00, następnie spotkanie integracyjne grupy przy basenie. Nocleg w Agrze.

 • Agra-Jaipur

  Przed śniadaniem,wyjazd z hotelu do Taj Mahal,uznane za jeden z siedmiu cudów świata. Tadż Mahal to kompleks świątynny z białego marmuru, wzniesiony w XVII w. przez cesarza Szach Dżahana z dynastii Mogołów, jako pomnik miłości i grobowiec jego ukochanej żony Mumtaz Mahal, powrót do hotelu,śniadanie,czas wolny na pakowanie walizek,wykwaterowanie z hotelu, przejazd do wytwórni z rękodziełem z marmuru, sztuką wzorowaną na mozaikach Pietra Dura. Następnie przejazd do Jaipuru (podróż ok. 5-6 godz. z jedną przerwą w trakcie podróży, czas na zakup pamiątek z Indii), Przyjazd do hotelu i zakwaterowanie, kolacja, Nocleg w Jaipurze.

 • Jaipur

  Po śniadaniu ok. godz. 9:00 przejazd (ok. 20 minut),zwiedzanie Jaipuru, jednego z najpiękniejszych indyjskich miast. Ze względu na kolor zabudowań Jaipur nazywany jest Różowym Miastem (UNESCO). Stare miasto otoczone jest 6-metrowym murem z wieloma majestatycznymi bramami. Zwiedzamy 400-letnie obserwatorium astrologiczne(UNESCO), jedno z najpiękniejszych i największych na świecie. Przejażdżka rikshami po kolorowych ulicach Jaipuru. Swoją urodą urzeka Hawa Mahal - Pałac Wiatrów (zwiedzany z zewnątrz), ozdobiony niezliczoną ilością okien, zza których kobiety zamknięte w królewskim haremie miały obserwować codzienne życie mieszkańców. Spacer kolorowymi ulicami Jaipuru. Zagościmy w kompleksie pałacowym City Palace (UNESCO), w którym mieszka obecny Maharadża Jajpuru. Następnie przejazd do wytwórni tekstyliów, pokaż wiązania Sari (strój indyjski dla kobiet) oraz pokaz wiązania Turbanu (charaktrystycznego nakrycia głowy, z 8 metrowego materiału). Pokaz malowania tkanin pochodzących z Jaipuru, z 15-go wieku, z charakterystycznymi pieczątkami z drzewa tekowego.obiadokolacja i nocleg w Jaipur.

 • Jaipur

  Rano po śniadaniu przejazd do świątyni GALTA JI to hinduistyczny kompleks świątynny, ważne miejsce pielgrzymek. W pawilonach o typowej radzpuckiej architekturze i z pięknie malowanymi fasadami funkcjonują świątynie hinduskich bogów, w tym Hanumana, króla małp. Głównym miejscem kompleksu jest źródełko ze świętą wodą spływającą do zbiorników, w których zanurzają się pobożni pielgrzymi by zmyć swoje grzechy ,dodatkową atrakcję dla zwiedzających stanowią wszędobylskie małpy, które zamieszkują okoliczne wzgórza. Niewątpliwą frajdą dla turystów jest karmienie małp orzeszkami ziemnymi,powrót do hotelu. Nocleg w Jaipur.

 • Pushkar

  Po śniadaniu przejazd do Amber fort (UNESCO) - kompleksu budowli obronnych i pałacowych. Dalej przejażdżka do fortu na królewskich słoniach (zwiedzanie ok. 1 godz.) Zwiedzanie domów rodzin (Mahawat) które mieszkaja z słoniami, te słonie są dla nich jak członek rodziny, ich dzieci bawią się z słoniami, te zwierzęta są jedynymi żywicielami dla wielodzietnej rodziny na trzy pokolenie,Wykwaterowanie z hotelu,Przejazd do PUSZKARU, małego miasteczka nad jeziorem o tej samej nazwie, jednego z najświętszych miast w Indiach,zakwaterowanie w hoteluobiadokolacjia i nocleg.

 • Pushkar-Delhi

  Po śniadaniu zwiedzanie Miasteczka Pushkar, liczący ok. 500 małych świątyń, najsłynniejsza z nich jest poświęcona Brahmie, spacer po miasteczku i okolicy jeziora Puszkar. Okazja do obserwacji religijnych rytuałów. Co roku do Puszkaru przybywają setki tysięcy pielgrzymów, aby odbyć rytualną oczyszczającą kąpiel w świętym jeziorze. Panuje tu szczególna atmosfera, życie miasta toczy się głównie wokół ghatów, świątyń i bazarów. W mieście odbywa się również największy i najsłynniejszy w Azji targ wielbłądów. Powrót do hotelu, wykwaterowanie, przejazd do Delhi (ok 6 godz.) po drodze obiadokolacja,późny transfer na lotnisko w Delhi.

 • Delhi - Warszawa

  Przylot do Polski w godzinach popołudniowych. Następnie rozdawanie podarunków, niekończące się opowieści o tajemniczej, egzotycznej krainie, wsparte fotografiami, slajdami, filmami… I planowanie kolejnej wyprawy do ojczyzny bogów i tygrysów.


Cena

Płatność

I-rata   2500 pln - przy zgłoszeniu uczestnictwa

(wpłata I raty oznacza że uczestnik zapoznał się z warunkami uczestnictwa na wyjazd na stronie http://exotictravel.pl/userfiles/file/warunki.pdf ) Przed wpłatą I raty kazdy uczestnik może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztu rezygnacji z wyjazdu (ok. 3 % ceny wycieczki)

II-rata  3000 dwa miesjące przed wylotem

III-rata 900 usd wplatne na miejscu bezpośrednio u kontrachenta

Co zawiera cena ?

 • Komunikacja-autokar klimatyzacją po Indiach (ok. 1200 km), przelot na trasie Warszawa-Delhi-Warszawa.
 • opłaty lotniskowe
 • Wiza Indyjska
 • Noclegi w dobrych hotelach 4 gwiazdkowych,z klimatyzacją, z basenem, pokoje dwuosobowe z łazienką.(dopłata 450 usd za jedynkę)
 • Śniadania i obiadokolacje (stół szwedzki z indyjskimi potrawami). w ciągu dnia lekka przekąska w autokarze, Napoje bez alkoholowe i miejscowy alkohol (whisky, rum, gin) bezograniczeń z baru w autokarze.
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów turystycznych oraz
  • Przejażdzka rikszami przez malowniczymi ulicami starego Delhi,
  • Wjazd na królewskich słoniach do fortecy Amber
  • Jeep safari przez stare miaso Jaipur
 • Licencjonowanych przewodników lokalnych we wszystkich obiektach historycznych.
 • Opieka polskojęzycznego pilota-opiekuna oraz licencjonowanych przewodników lokalnych we wszystkich obiektach historycznych.
 • Wstęp za aparat fotograficzny
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW zgodnie z ogólnymi warunkami ubezpieczeń.
 • W każdym hotelu w pokojach i na basenach są ręczniki.

Uwaga- kolejność zwiedzania i niektóre obiekty moga ulec zmianie,Należy pamiętać, że Indie to fascynujący i egzotyczny kraj, co oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla Państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjęte normy hoteli 4*  jednak nie mamy wpływu na słaby stan indyjskich dróg i uciążliwości związane z długimi przejazdami.


 • - 04-02-2018 -

  Małgorzata Zielińska

  Jeżeli Indie, to tylko z tym biurem. Pełny profesjonalizm, bezpieczeństwo i niezapomniane wrażenia. Polecam z czysty sumieniem.