Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

Indie i Nepal

Opis

Indie i Nepal

NAMASTE! - tym pozdrowieniem przywitają Państwa przedstawiciele indyjskiego touroperatora Exotic Travel na lotnisku w New Delhi i tak rozpocznie się wycieczka po magicznych Indii – kraju tajemnic, ziemi o wielu obliczach. Zwiedzamy !


Plan Wycieczki

 • Warszawa

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, w terminalu A (nowy), w hali odlotów, przy stanowisku. Wylot do Indii z jedną przeiadką.

 • Delhi

  Delhi stolica Indii,miasto historycznie podzielonego na starą i nową cześć. Zwiedzanie zaczniemy od Starego Delhi, wybudowanego w czasach mogolskich, zwanego też Szahdżahanabadem. Dzisiaj stanowi ono centrum delijskich muzułmanów, dlatego pierwszym punktem programu będzie spacer po wąskich i nadal klimatycznych uliczkach Starego Delhi. Zobaczymy (z zewnątrz) meczet Piątkowy i Czerwony Fort, i udamy się do Raj Gath - miejsca kremacji Mahatmy Gandhiego. Następnie przemieścimy się do tzw. Nowego Delhi, wybudowanego na początku XX w. przez Brytyjczyków, jako centrum administracyjne kolonialnych Indii. Zobaczymy między innymi okazały Rashtrapati Bhavan (Pałac Wicekróla), przyległe, bliźniacze budynki Sekretariatów, Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Bramę Indii, stanowiącą okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich. zwiedzimy Gurdwarę Bangla Sahib - największą i najważniejszą w Delhi świątynię sikhijską wycieczka do Kompleksu Świątyń Akshardham. Nowoczesny i zarazem tradycyjny, olbrzymich rozmiarów kompleks został oddany do użytku w listopadzie 2005 roku. Jest to zapierający dech w piersiach kompleks finezyjnie zdobionych budowli, które tradycją i architekturą nawiązują do ponad trzydziesto wiecznej tradycji hinduizmu. Przy budowie zastosowano tradycyjny, w północnych Indiach, marmur i czerwony piaskowiec, obrabiane w pięciu różnych stylach architektonicznych - z Radżastanu, Orrisy, Gudżaratu oraz z elementami mogolskimi i dżinijskimi. Wszystko postawione i dopracowane w rekordowo krótkim okresie 5 lat. powrót do hotelu,Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

 • Jaipur

  Przejazd do Jaipuru (podróż ok. 5-6 godz. z jedną przerwą w trakcie podróży, czas na zakup pamiątek z Indii),zwiedzanie Jaipuru, jednego z najpiękniejszych indyjskich miast. Ze względu na kolor zabudowań Jaipur nazywany jest Różowym Miastem (UNESCO). Stare miasto otoczone jest 6-metrowym murem z wieloma majestatycznymi bramami. Zwiedzamy 400-letnie obserwatorium astrologiczne(UNESCO), jedno z najpiękniejszych i największych na świecie,przejazd do hotelu,nocleg w Jaipurze.

 • Jaipur

  Po śniadaniu przejazd do Amber fort (UNESCO) - kompleksu budowli obronnych i pałacowych. Dalej przejażdżka do fortu na królewskich słoniach (zwiedzanie ok. 1 godz.) Zwiedzanie domów rodzin (Mahawat) które mieszkaja z słoniami, te słonie są dla nich jak członek rodziny, ich dzieci bawią się z słoniami, te zwierzęta są jedynymi żywicielami dla wielodzietnej rodziny na trzy pokolenie,Zwiedzamy 400-letnie obserwatorium astrologiczne(UNESCO), jedno z najpiękniejszych i największych na świecie. Przejażdżka rikshami po kolorowych ulicach Jaipuru. Swoją urodą urzeka Hawa Mahal - Pałac Wiatrów (zwiedzany z zewnątrz), ozdobiony niezliczoną ilością okien, zza których kobiety zamknięte w królewskim haremie miały obserwować codzienne życie mieszkańców. Spacer kolorowymi ulicami Jaipuru. Zagościmy w kompleksie pałacowym City Palace (UNESCO), w którym mieszka obecny Maharadża Jaipuru. Następnie przejazd do wytwórni tekstyliów, pokaż wiązania Sari (strój indyjski dla kobiet) oraz pokaz wiązania Turbanu (charakterystycznego nakrycia głowy, z 8 metrowego materiału). Pokaz malowania tkanin pochodzących z Jaipuru, z 15-go wieku, z charakterystycznymi pieczątkami z drzewa tekowego.obiadokolacja i nocleg w Jaipur.

 • Agra

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu przejazd (ok. 5 godz. z jedną przerwą) do Agry, zwiedzanie Agra fort UNESCO (ok. 1,5 godz.) Zwiedzamy najbardziej imponującą część fortu- słynny Pawi Tron oraz komnaty królewskie, wieczorem przejazd do warsztatu rękodzieł indyjskich Powrót do hotelu ok. 21:00, następnie spotkanie integracyjne grupy przy basenie. Nocleg w Agrze.

 • Agra -Orcha

  Zwiedzanie Tadzmahal, jeden z siedmiu cudów świata,budoweane z białego marmuru i kamieniami szlachetnymi i półszlachetynmi, podróz do Orcha (6 godz)dojazd do Orczha,zakwterowanie, możliwość biesiadowania w zupełnie wyjątkowej scenerii... Nocleg w Orchii

 • Orcha

  Jest to malutką, nieco zapomnianą wioską, leżącą daleko poza utartymi szlakami turystycznymi, obfitującą w nieprawdopodobnie piękne budowle. Pałac Jahangira oraz liczne świątynie są nieco zaniedbane, pozostawione w swoim naturalnym stanie, co dodaje im dużo uroku.Wcześnie rano spacer śladami bohaterów filmu Kamasutra: powitanie słońca nad rzeką Betwa (autentyczny kadr z filmu) Zwiedzanie uroczej wioski Orcha - Pałacu Dżahangira,oraz świątyni Lakszmi Narajana.popłudniu przejazd do Kadżuraho,zakwterowanie i nocleg w Khajuraho.

 • Khajuraho - Varanasi (Benares)

  Zwiedzanie tysiącletnich świątyń (UNESCO), Świątynie Khajuraho które intrygują, szokują, bawią i uczą jednocześnie. Zewnętrzne mury świątyń zdobią mistrzowskie rzeźbienia, które ukazują Indie sprzed tysiąca lat, a wśród dekoracji przeważa niezmiennie powtarzający się temat: erotyka. W każdej świątyni rzucają się w oczy piękne apsary (niebiańskie panny) w kuszących pozach i mithuny (pary w miłosnym uścisku). Następnie całodzienny przejazd / lub przejazd nocnym pociągiem na trasę Khajuraho-Varanasi.

 • Varanasi (Benares)

  O wschodzie słońca rejs po rzece Ganges. Na zachodnim brzegu rzeki stoi rząd ghatów; ich kamienne schody prowadzą do samej rzeki. Stoją przy nich pawilony, pałacyki i tarasy, w których zatrzymują się pielgrzymi przybywający z całych Indii do świętego miasta Varanasi. Wcześnie rano na ghatach pojawiają się ludzie odbywający rytualne ablucje w wodach świętej rzeki. Obserwacja obrzędów religijnych, mających na celu duchowe oczyszczenie. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie wycieczka do pobliskiego Sarnath, gdzie Budda wygłosił pierwsze kazanie do uczniów, w którym przedstawił główne zasady swojej nauki. Na miejscu można podziwiać pamiątkowe stupy, klasztor i stojący w miejscowym muzeum archeologicznym, kapitel kolumny ufundowanej w III w. p.n.e. przez cesarza Asiokę, znany z godła Indii. Wieczorem dla chętnych udział w rytualnym nabożeństwie Arti, odbywającym się na koniec każdego dnia na ghatach. Nocleg w Varanasi

 • Varanasi - Gorakhpur - Lumbini (Nepal)

  Rano transfer na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem ekspresowym do Gorakhpur i stamtąd dalej autokarem w kierunku granicy z Nepalem – fascynującym królestwem położonym u stóp najpotężniejszych gór świata . 8 spośród 10 najwyższych gór świata leży w Himalajach. Przyjazd na nocleg do Lumbini.

 • Lumbini - Pokhra

  Zwiedzanie Lumbini, miejsca narodzin Buddy wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a następnie przejazd górską trasą na spotkanie z monumentalnymi Himalajami. Przyjazd do położonego w centralnym Nepalu, niemal u stóp Annapurny, miasta Pohkara. Popularna wśród turystów z całego świata Pokhara, z dziesiątkami sklepów, księgarń, restauracji położonych nad brzegiem jeziora Phewa Tal. Jest to idealne miejsce na relaks wśród przepięknych himalajskich krajobrazów. Z miasteczka w bezchmurne dni widać masyw Annapurny. Nocleg w Pokhara.

 • Pokhra

  Bardzo wcześnie rano (tylko przy dobrej pogodzie!) podiwianie unikalny spektakl zapalania szczytów - wschód słońca nad Himalajami. Czas wolny w Pokharze, relaks nad jeziorem z pięknym widokiem na Himalaje. Okazja do zakupu pięknych wyrobów nepalskiego i tybetańskiego rękodzieła.Nocleg w Pokhara.

 • Pokhra-Kathmandu

  Przejazd do Kathmandu wzdłuż rzeki Seti, a potem Trisuli; malownicze widoki na góry, postoje w punktach widokowych. Po drodze dla chętnych rafting na rzece Trisuli. Po przyjezdzie do stolicy Nepalu wieczorny spacer po dzielnicy turystycznej Thamel .Nocleg w Kathmandu.

 • Kathmandu

  Dla chętnych: wcześniej rano lot nad Himalajami - ok. (270 USD), później zwiedzanie Doliny Kathmandu: stupa Swayambunath (UNESCO), wspięcie się po 365 stopniach na szczyt myśli buddyjskiej, kręcenie młynkami modlitewnymi na rzecz pokoju na świecie. Przejazd do Lalitpuru (Patanu): zwiedzanie klasztorów buddyjskich, w tym Złotej Świątyni, Durbar Square,wieczorem transfer na lotnisko,przelot do Delhi,nocleg Zwiedzanie Kathmandu, stolicy Nepalu, jednego z najstarszych miast świata. Stare miasto – plac Durbar z labiryntem wąskich uliczek, sklepami oferującymi kunsztowne wyroby rzemiosła artystycznego. Wycieczka do Bhaktapur, miasta założonego w IX wieku, niegdyś stolicy Nepalu. Spacer po starej części miasta.Wizyta w dzielnicy zamieszkanej przez Tybetańczyków, gdzie na głównym placu stoi stupa buddyjska Boudhanath, święte miejsce dla buddyjskich pielgrzymów, centrum życia religijnego uchodźców tybetańskich. Nocleg w Kathmandu.

 • Kathmandu

  Dalsze zwiedzanie Kathmandu,Wylot z Katmandu Polski z przesiadką w Delhi)

 • Delhi-Warszawa

  Przylot do Warszawy.


Cena

Płatność

I rata  -3300 pln

(wpłata I raty oznacza że uczestnik zapoznał się i AKCEPTUJE warunki uczestnictwa na wyjazd na stronie http://exotictravel.pl/userfiles/file/warunki.pdf ) 

Przed wpłatą I- raty kazdy uczestnik (ZALECAMY) może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztu rezygnacji z wyjazdu (ok. 3 % ceny wycieczki)

II rata -4500 pln (60 dni przed wylotem)

II rata -900 usd wpłatne na miejscu bezposrednio u kontrachenta

Co zawiera cena ?

 • Przelot Qataeskie linie lotnicze Warszawa – Delhi    oraz Kathmandu - Delhi.
           QR 260   29 Wrzesień        Warszawa- Doha            1805          0040+1
           QR 570   30 Wrzesień        Doha – Delhi                   0230          0840
           QR 653   14 Październik     Katmandu – Doha         1145          1420
           QR 261   14 Październik     Doha – Warszawa         1525          2025
 • Przejazdy na terenie Indii i Nepalu autokarem z klimatyzacją
 • Noclegi w hotelach 4*  z klimatyzacją, w większości z basenem, pokoje dwuosobowe (dopłata za jedynkę 550 usd)    (1 nocleg hotel turystyczny dobrej klasy na indyjsko-nepalskiej granicy (jedyna mozliwość)
 • Wiza indyjska
 • Wiza nepalska (trzeba zabrać z sobą jedno zdjęcie)
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (stół szwedzki z indyjskimi i europejskimi potrawami). W ciągu dnia przekąska w autokarze, napoje bez alkoholowe (woda mineralna,cola,napoje gazowane) i alkohol-Rum,gin,whisky (miejscowy)serwowany w autokarze.
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów turystycznych
 • Opłaty lotniskowe
 • Opłata za korzystanie aparatu fotograficznego
 • Opieka polskojęzycznego pilota-opiekuna oraz licencjonowanych przewodników lokalnych we wszystkich obiektach historycznych.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW 50 000 euro / osobę

Uwaga- kolejność zwiedzania i niektóre obiekty moga ulec zmianie,Należy pamiętać, że Indie i Nepal to fascynujące i egzotyczne kraje, co oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla Państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjęte normy hoteli 4*  jednak nie mamy wpływu na słaby stan indyjskich dróg i uciążliwości związane z długimi przejazdami.


 • Brak opini. Podziel się swoją opinią z innymi.