Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

Birma

Opis

Birma

Rangun - Bagan - Góra Popa - Bagan - Ayeyarwaddy - Mandalay - Mingun - Amarapura - Sagiang - Ava - Heho - Pindaya - Inle


Plan Wycieczki

 • Wylot z Warszawy

  Wylot z Warszawy renomowanymi liniami Emirates Air przez Dubai do Bangkok.

 • Rangun

  Popołudniu przylot do Bangkok (brama do Azji) w godzinach po południowych, transfer do hotelu, odpoczynek po trudach podróży,wieczorne krótkie zwiedzanie Bangkoku,nocleg

 • Bangkok-Mandalaya

  Rano po śniadaniu udamy się na lotnisko w Bangkok, skąd polecimy do Mandalay, które było ostatnią stolicą Myanmaru przed ustanowieniem kolonii brytyjskiej, będące do dziś centrum religijnym kraju,Blisko 60% mnichów pochodzi z Mandalay i okolic, a ilość klasztorów i dziedzictwo kulturowe robią ogromne wrażenie. Zwiedzanie miasta, m.in. słynne Pagody - Mahamuni Paya oraz Kuthodaw Paya zwana "największą księgą świata", w której 729 marmurowych płyt, pokrytych inskrypcjami, umieszczonych jest w oddzielnych stupach,,nocleg.

 • Mandalaya

  Wizyta w niezwykłych pagodach - Pondawhpaya i Settawya , mieszczącej legendarny dzwon ważący 101 ton, będący jednym z największych na świecie. Wycieczka łodzią do Mingun, jednej z najciekawszych historycznych miejscowości leżących nad rzeką Ayeyarwaddy,nocleg w hotelu.

 • Mandalay - Amarapura - Sagaing - Ava.

  Śniadanie. Udamy się do Amarapury, z przystankiem w lokalnym zakładzie rzemieślniczym, gdzie będzie można zakupić pamiątki. Następnie udamy się w kierunku pagody Kaunghmudaw pochodzącej z XV w. oraz wzgórza Sagaing - ze wszystkich stron usianego stupami. Dalej, przejedziemy do starej stolicy królewskiej INWA (AVA) - nazywanej "Miastem Klejnotów". Potem miejscową taksówką (zaprzęg konny) odwiedzimy Nanmyint Watch Tower, pozostałości budynku pałacu nazywanego "Krzywą Wieżą z Ava". Miasto zostało założone w 1364 roku przez króla Thadominbya, po zdobyciu Królestwa Sikongu (Sagaing) przez Szanów. Ava była stolicą Królestwa Ava, następnie dynastii Taungngu oraz dynastii Konbaung dwukrotnie. Na koniec dnia udamy sięna najdłuższy most tekowy na świecie, skąd będziemy podziwiać zachód słońca. Powrót do hotelu.

 • Mandalaya - Bagan

  Po śniadaniu przejazd do Bagan (ok. 3,5 godz.) - mistycznego miasta-księstwa, zabytkowego kompleksu uznanego za jeden z siedmiu cudów współczesnego świata. Wiele z zachowanych zabytków miasta to świątynie, stupy i klasztory. Strefa archeologiczna obejmuje kilkanaście wiosek, w których przez ponad 200 lat, począwszy od 1057 r., pagańscy władcy wybudowali ok. 5 tys. świątyń ku czci Buddy. W chwili objęcia panowania nad tym regionem, założyciel pagańskiej dynastii, wybitny monarcha Anawratha, przywiózł ze sobą wielu rzemieślników, artystów, mnichów i święte księgi załadowane na 30 słoni. Zobaczymy świątynię Ananda z dwoma śladami stóp Buddy, Shwezandaw z pięciokondygnacyjną stupą, Shwezigon - złotą pagodę w tradycyjnym kształcie dzwonu, Wetkyi-in-Gubyaukgyi oraz XIII-wieczną świątynię skalną z interesującymi freskami. Wieczorem udamy się do tradycyjnej wioski, gdzie będzie można zaopatrzyć się w miejscowe pamiątki,nocleg.

 • Bagan - Góra Popa - Bagan.

  Po śniadaniu udamy się w podróż w pobliże góry Popa - nieczynnego już wulkanu, na szczycie którego, ponad 1 km od właściwego krateru - Taung Kalat, znajduje się świątynia buddyjska Popa Taung Kalat - miejsce uznawane przez mieszkańców Birmy za święte. Nazwa popa pochodzi z sanskrytu i oznacza słowo kwiat. Aby dojść do świątyni należy pokonać dokładnie 777 schodów pod blaszanym zadaszeniem, po którym skaczą małpy, na które należy uważać, ponieważ z chęcią zabierają turystom nie tylko jedzenie, ale i rozmaite przedmioty. Po południu powrót do Bagan. Po krótkim odpoczynku udamy się na wycieczkę rowerową, aby zobaczyć zachód słońca na jednym z zewnętrznych tarasów świątyni Shwezandaw, skąd roztacza się niepowtarzalny widok - setki okazałych i maleńkich świątyń, oświetlonych magicznym o tej porze dnia światłem,nocleg.

 • Bagan - Ayeyarwaddy.

  Po śniadaniu udamy się na przystań, z której popłyniemy wzdłuż Ayeyarwaddy podziwiając życie toczące się wokół rzeki. Jest to najdłuższa rzeka w kraju, już w VI wieku wykorzystywana do handlu i transportu. Po rozbudowie sieci kanałów nawadniających stała się ważnym szlakiem handlowym dla Imperium Brytyjskiego w czasie, kiedy Birma była pod panowaniem brytyjskim.Zobaczymy uprawy ryżu wzdłuż brzegów rzeki. W wodach Ayeyarwaddy żyje wiele gatunków zwierząt takich jak: delfiny, rekiny rzeczne, a nawet krokodyle. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

 • Bagan - Heho - Pindaya

  Po śniadaniu udamy się na lotnisko skąd polecimy do Heho. Po przylocie zmienimy środek transpPindaya zobaczyć słynne jaskinie. Wapienne jaskinie są trzy, jednak tylko jedna jest otwarta do zwiedzania. Nazwa jaskini wzięła się od pająka i naturalnie wiąże się z nią legenda. Główna jaskinia ma 150 m długości i kryje w sobie ok. 9000 wizerunków Buddy w formie rzeźb, posążków i obrazów. Niektóre wykonane są ze złota, inne są tylko pozłacane, odlane z brązu lub wyrzeźbione z drewna tekowego. Obok świątyni obejrzymy lokalny warsztat produkujący papier wykonany z kory morwy i tradycyjne parasolki, które są używane przez mnichów w całym kraju. Transfer do hotelu.

 • Inle

  Po śniadaniu udamy się na wycieczkę po jeziorze Inle, położonym 1328 m n.p.m. Na jeziorze wzniesiono na palach całe wioski obejmujące szkoły, klasztory i hotele. Mieszkańcy przemieszczają się płaskodennymi czółnami, a gdy trzeba udać się gdzieś dalej lub przetransportować większe ładunki używają łodzi motorowych. Po południu wizyta w pagodach Phaung Daw Oo, Inpawkhon i Ngaphechaung (znany również jako Klasztor Skaczącego Kota) z pięknymi antycznymi posągami Buddy. Zachód słońca na jeziorze, nocleg w hotelu. Podczas naszego rejsu zrobimy krótką przerwę w manufakturze jedwabiu, a następnie wizyta w warsztacie, gdzie powstają tradycyjne łodzie oraz birmańskie cygara - zwane cheroot,nocleg.

 • Inle

  Kontynuujemy podróż nad jeziorem Inle, które jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Birmie, za sprawą ludności Intha - plemienia pochodzenia Mon, zamieszkujące głównie brzegi oraz pływające wioski na tym jeziorze. Po śniadaniu wycieczka łodzią po jeziorze - wioska Indein na południu jeziora, piękna okolica Alaung Sitthou ze stupami częściowo pokrytymi przez roślinność, pływająca wioska Ywama - jakby śródmieście jeziora, gdzie co 5 dni organizowany jest pływający targ, pływające ogrody, słynni "nożni wioślarze", lokalne życie wiejskie oraz lokalne warsztaty tkackie, kowalskie, tytoniowe. Powrót do hotelu.

 • Rangun

  Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Rangun,udamy się na wycieczkę ukazującą historię miasta i jego zabytki nie tylko kolonialne, które pozostały po panowaniu Brytyjczyków.

 • Rangun

  Po śniadaniu wykwateroanie,dziś historia sięgająca 2000 lat. Zobaczymy świątynię Sule Paya, która była wielokrotnie przebudowywana, a nawet całkowicie odbudowywana. Główna stupa osiąga 46 m wysokości i nazywana jest "Kyaik Athok", co dosłownie oznacza "stupa, gdzie znajduje się święta relikwia włosa". Odwiedzimy Świątynię Shwedagon Paya, położoną w kompleksie świątynnym, który wybudowany został w północnej części miasta na wzgórzu Singuttara (58 m n.p.m.) przez lud Mon. Niestety częste trzęsienia ziemi niszczyły świątynię, która była wielokrotnie odbudowywana. Obecny kształt zawdzięcza przebudowie z roku 1769.kolacja i transfer na lotnisko w Rangun.

 • Rangun-Warszawa

  Po północy wylot z Rangun do Dubaju i dalej porzelot do Warszawy.


Cena

Płatność

I-rata   3500 pln - przy zgłoszeniu uczestnictwa

(wpłata I raty oznacza że uczestnik zapoznał się z warunkami uczestnictwa na wyjazd na stronie http://exotictravel.pl/userfiles/file/warunki.pdf ) 

Przed wpłatą I- raty kazdy uczestnik (ZALECAMY) może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztu rezygnacji z wyjazdu (ok. 3 % ceny wycieczki)

II-rata  4700 pln -półtora miesjąca przed wylotem

III-rata 1400 usd wpłatne na miejscu bezpośrednio u kontrachenta

Co zawiera cena ?

 • przelot Warszawa - Rangun - Warszawa z  przesiadkami,
 • przeloty wewnętrzne wymienione w programie,
 • opłaty lotniskowe,
 • zakwaterowanie w hotelach 4* z klimatyzacją,
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
 • transport klimatyzowanym autokarem,
 • zwiedzanie wg programu, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • obsługę lokalnych przewodników,
 • wiza birmańska
 • ubezpieczenie KL, NNW, choroby przewlekłe – 60,000 Euro


 • Brak opini. Podziel się swoją opinią z innymi.