Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

Sri Lanka (brak miejsc)

Opis

Sri Lanka (brak miejsc)

Wyprawa szczególnie dla osób poszukujących szczęścia. Tu przyjdzie ono samo - wszak dawna nazwa Sri Lanki to Serendip. A to oznacza serię przypadków prowadzących do odnalezienia szczęścia, którego tu nie trzeba specjalnie szukać... Zwiedzamy !


Plan Wycieczki

 • WYLOT Z POLSKI do SRILANKI

  Zbiórka uczestników na Okęcie 11:00 przy dprawie linii lotncizej Emirat Air,popołudniu 13:00 wylot z Warszawy do Colombo z przesiadką w Dubaju.

 • Colombo - Odpoczynek

  Przelot do Colombo 08:30,odprawa paszportowo-bagazowa,transfer do hotelu,zakwterownaie (13.00). Plaża,dzień przeznaczony na wypoczynek na cejlońskiej plaży,nocleg.

 • Odpoczynek

  Dzień przeznaczony na odpoczynek na cejlońskiej plaży,nocleg.

 • Odpoczynek

  Dzień przeznaczony na odpoczynek na cejlońskiej plaży,nocleg.

 • Sierociniec słoni - Dambulla

  Po śniadaniu przejazd do Pinnawala gdzie odwiedzimy sierociniec dla słoni Elephant Orphanage. Sierociniec powstał w 1975 roku, w celu ochrony małych słoni, które straciły swoje matki lub zostały przez nie porzucone. Pinnawala to także przytułek dla wszystkich zranionych i opuszczonych słoni. To właśnie tutaj, będziemy świadkami karmienia małych słoniątek. Po południu przejazd do Dambulla, zwiedzanie tzw. Złotej Świątyni. Złota Świątynia Dambulla to buddyjska świątynia składająca się z pięciu jaskiń, a jej początki sięgają I wieku p.n.e. Zobaczymy między innymi grotę Dewadżara Wihara (Świątynia Króla-Boga) z rzeźbą przedstawiającą odpoczywającego Budde, oraz grotę Maharadża Wihara (Świątynię Wielkiego Króla) – największą ze wszystkich świątyń, w której zachowały się najwspanialsze malowidła naścienne przedstawiające sceny z życia Buddy.

 • Sigiriya - Polonnaruwa

  Przejazd do Sigiriya i zwiedzanie tzw. „Lwiej Skały” wznoszącej się na wysokość 200 m z ruinami fortecy i pałacu. Przejazd do Polonnaruwy, stolicy państwa Syngalezów w okresie od X do XIII w n.e. po upadku Anuradhapury, której największy rozkwit przypadł na wiek XI za panowania króla Parakrombahu I, kiedy to przechowywano w jednej ze świątyń najważniejszą relikwię – ząb Buddy. Zobaczymy m.in. ruiny pałacu króla Disankomoi, budynek posiedzeń doradców władcy, ruiny biblioteki mnichów buddyjskich, humarapokuna – miejsca, gdzie królowa Syngalezów dokonywała ablucji, hinduską świątynię boga Siwy, salę tronową i pawilon króla Nisankamala.

 • Anuradhapura – Park Narodowy Minneriya – Habarana

  Po śniadaniu przejazd do starożytnej stolicy Syngalezów – Anuradhapura i zwiedzanie „zaginionego miasta”, z niezliczoną ilością pagód, ruin pałaców i świątyń,. Założone w IV w p.n.e. miasto było stolicą przez czternaście wieków, a swój rozkwit przeżywało przed ponad 2200 laty zajmując powierzchnię 52 km kwadratowych. Zobaczymy m.in. święte drzewo zwane SRI MAHA BODHI, wywodzące się od tego, pod którym Gautama (późniejszy Budda) doznał oświecenia. Po południu przejazd do Parku Narodowego Minneriya. Jeap safari w poszukiwaniu kormoranów, lampartów i słoni. Wieczorem kolacja połączona z lekcjami gotowania w lokalnej wiosce Habarana.

 • Matale – Kandy

  Po śniadaniu odwiedzimy ogrody przypraw w Matale, z których słynie Sri Lanka. Tutejsze ogrody należą do jednych z najlepszych na wyspie. Zobaczymy jak uprawia się tutejsze przyprawy oraz jak wygląda dalszy proces ich przetwarzania. Następnie przejazd do Kandy. Leżące nad rzeką Mahaweli na wysokości 465 m n.p.m. miasto, malowniczo usytuowane na wzgórzach, stanowi obecnie centrum kultury i sztuki ludowej. Wizyta w Świątyni Zęba w Kandy, która uważana jest za najważniejszą buddyjską budowlę sakralną na Sri Lance. Po kolacji wybierzemy się na pokaz kultury i tańca w kultowym Kandy Lake Club. Do głównych atrakcji spektaklu należą tańce przedstawiające majestatyczny spacer słonia, kolorowego pawia czy wijącą się kobrę. Zobaczymy także tańce z tradycyjnymi maskami, pochodniami i po rozpalonym do czerwoności węglu. Przez całe show będziemy cieszyć się dźwiękami bębnów i innych tradycyjnych instrumentów muzycznych Sri Lanki.

 • Mahiyangana – Vedda – Peradeniya

  Śniadanie i przejazd do wioski ludu Vedda. To właśnie tutaj, czeka nas spotkanie z ludem Wedda, którego nazwa dosłownie znaczy „ludzie lasu”. Archeologiczne dowody sugerują, że Veddha zamieszkiwali Sri Lankę już 10 000 lat przed Chrystusem. Weedowie utrzymują się ze zbieractwa, łowiectwa oraz uprawy ziemi. Ich populacja liczy obecnie zaledwie 400 osób. Używany przez nich język to starożytny dialekt syngaleski, a podstawą ich diety jest dziczyzna. Pokaz tańca i kultury Wedda. Po południu zwiedzanie królewskiego ogrodu w Peradeniya, na terenie którego znajduje się ponad 4 tys. drzew i krzewów.

 • Kandy – Nanu Oya – Nuwara Eliya

  Wcześnie rano transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem do Nanu Oya. Malownicza trasa wiedzie przez plantacje herbaty, gdzie kobiety w kolorowych strojach, bransoletkach i pierścieniach pochylają się wśród herbacianych pól, zbierając liście i kwiaty. Następnie wizyta na plantacji oraz w fabryce herbaty. To właśnie tutaj, zobaczymy krok po kroku, cały proces powstawania tej niezwykłej mieszanki z liści i kwiatów. Możliwość wzięcia udziału w zbiorach herbaty oraz degustacja prawdziwej cejlońskiej herbaty.

 • Nuwara Eliya – Park Narodowy Płaskowyżu Hortona

  Dzień spędzimy na obcowaniu z fauną i florą Parku Narodowego Płaskowyżu Hortona. Płaskowyż Hortona to obszar około 3200 ha położony na wysokości 2100 – 2300 m n.p.m. Tutejsza dżungla jest pełna rzadkich i endemicznych roślin. Wcześnie rano o wschodzie słońca wybierzemy się na jeap safari w poszukiwaniu jeleni, makaków, ryjówek, wiewiórek olbrzymich, i lampartów. Następnie czeka nas lekki, 9-km trekking do wodospadu Bakera i punktu widokowego znajdującego się na krawędzi płaskowyżu Hortona, skąd rozpościera się niesamowity widok na pobliskie doliny. Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 • Nuwara Eliya

  Nuwara Eliya, ze względu na widoczne pozostałości po brytyjskich osadnikach zwane jest „Małą Anglią”, najchętniej odwiedzanej górskiej miejscowości wypoczynkowej Sri Lanki. Trasa wiedzie wśród setek tarasowo ułożonych plantacji herbaty, głównego towaru eksportowego wyspy. Spacer po przepięknej okolicy i urokliwym miasteczku w kolonialnym, brytyjskim stylu. Zwiedzanie jednej z plantacji herbat

 • Colombo

  Colombo to biznesowa i handlowa stolica Sri Lanki. Dawniej miasto to było tylko niewielkim portem morskim, sytuacja zmieniła się gdy w XVI wieku przybyli tutaj Portugalczycy, zwiedzanie nadmorską dzielnicę stolicy.

 • Warszawa

  Wczesniej rano transfer na lotnisko w Colombo i przelot do Warszawy.


Cena

Płatność

I rata - 3700 PLN

II rata - 4500 PLN

(wpłata I raty oznacza że uczestnik zapoznał się I AKCEPTUJE warunkami uczestnictwa na wyjazd na stronie http://exotictravel.pl/userfiles/file/warunki.pdf ) 

Przed wpłatą I- raty kazdy uczestnik (ZALECAMY) może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztu rezygnacji z wyjazdu (ok. 3 % ceny wycieczki)

II rata-  (dwa miesjęcy przed wylotem)

III rata-  950 usd wpłatne na miejscu bezposrednio u kontrachenta

Co zawiera cena ?

 • Przelot między kontynetalny samolotem rejsowym Emirates air  
 • Warszawa –Colombo - Warszawa (z jedną przesiadką w Dubaju)
 • Przejazdy na terenie Srilanki autokarem z klimatyzacją.
 • Noclegi w pokojach 2 osobowych w  hotelach 4*  (dopłata za jedynkę)  (w Nuwara Eliya 1 nocleg  hotel 3*)
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, napoje bez alkoholowe i alkohol (miejscowy) serwowany w autokarze w Srilance.
 • Wiza Srilanki
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów turystycznych wymienionych w programie.
 • Opłaty lotniskowe.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota-opiekuna na całej trasie oraz licencjonowanych przewodników lokalnych we wszystkich obiektach historycznych.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW.
 • Opłata za fotografowanie
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


 • Brak opini. Podziel się swoją opinią z innymi.