Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

Republika Południowej Afryki

Opis

Republika Południowej Afryki

Zapraszamy na wycieczkę do RPA, podczas której zwiedzimy Kapsztad, Półwysep Przylądkowy oraz Park Narodowy Krugera, gdzie odbędziemy safari dające szansę obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.


Plan Wycieczki

 • Warszawa-Johannesburg

  Zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, Wylot do RPA z jedną przesiadką.

 • JOHANNESBURG

  Przylot do Johannesburga. Przejazd przez centrum Johannesburga, zakwterowanie w hotelu,wizyta w Muzeum Apartheidu i zapoznanie z historia kraju. Następnie przejazd na plac Nelsona Mandeli w najbardziej ekskluzywnej dzielnicy Sandton. Kolacja w lokalnej restauracji, w której podawane są m.in. dania z mięs dzikich zwierząt (m.in. z impali, elanda, gnu, krokodyla).

 • PRETORIA

  Przejazd do Pretorii, administracyjnej stolicy kraju. Postój przy okazałym Voortrekker Monument (Pomnik Wędrowca). Znajdują się w nim ciekawe eksponaty dotyczące tzw. Wielkiego Marszu, którego uczestnicy w XIX w. opuścili Kapsztad i przez wiele lat wędrowali w głąb lądu. Następnie objazd historycznego centrum – Church Square, gdzie stoi pomnik Paula Krugera, przywódcy Burów i prezydenta Transwalu pod koniec XIX wieku. Postój na wzgórzu, na którym wznosi się dwuczęściowy gmach Union Building – siedziba prezydenta i rządu RPA. Po południu przejazd do skansenu kultury afrykańskiej Lesedi. Zwiedzanie chat poszczególnych plemion. Pokaz tańców różnych plemion zamieszkujących południową część Afryki.

 • Góry Smocze (MPUMALANGA)

  Przejazd w kierunku Parku Narodowego Krugera. Po drodze najbardziej malownicza prowincja kraju – Mpumalanga. Przejazd tzw. Panorama Route, która przebiega przez jedno z pasm Gór Smoczych; kanion rzeki Blyde. Widok na okrągłe, skalne klify Three Randavels. Następnie rozległa panorama rozciągająca się z God’s Window (Okna Boga) na wzgórza porośnięte tropikalnym lasem. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

 • PARK NARODOWY KRUGERA

  Całodzienny pobyt w Parku Narodowym Krugera, największym rezerwacie zwierząt na południu Afryki. Foto-safari odkrytymi pojazdami terenowymi w niepowtarzalnej scenerii. Okazja uwiecznienia na zdjęciu dzikich zwierząt poruszających się na wolności, takich jak żyrafy, zebry, antylopy gnu, kudu, impale, słonie, bawoły, krokodyle. Zakwaterowanie na terenie parku w afrykańskich domkach. Kolacja z grilla pod rozgwieżdżonym niebem i Krzyżem Południa (o ile pogoda pozwoli).

 • PARK NARODOWY KRUGERA

  Safari o wschodzie słońca i kolejna okazja do spotkania dzikich zwierząt. Przejazd przez rozległą sawannę, na której czasem między krzewami zobaczyć można lamparta, lwa, nosorożca czy geparda. Wyjazd z parku. Następnie wizyta w Instytucie Szympansów im. Jane Goodall, gdzie przebywają odratowane, osierocone bądź ranne szympansy. Prowadzone są tam badania nad zachowaniem tych fascynujących ssaków. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i kolacja.

 • SAINT LUCIA / ESWATINI

  Przejazd do Saint Lucia, wakacyjnej osady położonej na terenie wodnego rezerwatu, przy wybrzeżu Oceanu Indyjskiego. Trasa przebiega wzdłuż granicy z Królestwem Eswatini, z pięknymi widokami górskimi oraz obrazem życia w lokalnych wioskach. Zakwaterowanie w hotelu. kolacja, nocleg.

 • SAINT LUCIA

  Rejs statkiem po jeziorze leżącym na terenie Rezerwatu Wodnego Saint Lucia. Możliwość zobaczenia m.in. hipopotamów i krokodyli. Po południu czas wolny – plażowanie. Kolacja.

 • DURBAN – PORT ELIZABETH

  Po śniadaniu – przejazd przez Zululand i Wybrzeże Delfinów w stronę Durbanu. Transfer na lotnisko i przelot do Gqeberha, dawny Port Elizabeth. Ponad 500 lat temu dotarli tutaj pierwsi Europejczycy – portugalscy żeglarze Bartolomeu Diaz i Vasco da Gama. Panoramiczne zwiedzanie miasta: pozostałości Fortu Frederick oraz zabytkowe budynki w centrum miasta. Następnie przejazd w stronę Parku Narodowego Tsitsikamma. Zakwaterowanie w okolicach parku. Kolacja.

 • TSITSIKAMMA - KNYSNA – OUDTSHOORN

  Wizyta w Parku Narodowym Tsitsikamma. Spacer wśród tropikalnej roślinności i przejście przez Paul Sauer Most zawieszony nad ujściem Storms River. Przejazd słynną tzw. Garden Route (Droga Ogrodów) do miasta Knysna, położonego nad laguną Oceanu Indyjskiego. Postój w miejscu, z którego widać ocean oraz formacje skalne, tzw. Głowy Knysna. Wizyta na promenadzie oraz degustacja świeżych ostryg. Następnie przejazd przez Góry Długie (Langeberg) do nazywanego światową stolicą strusi Oudtshoorn, leżącego w Karru Małym (Little Karoo). Zakwaterowanie w lodge. Kolacja (m.in. danie ze strusia).

 • STELLENBOSCH – KAPSZTAD

  Rano przejazd do Cango Caves. Przejście przez jaskinie z wapiennymi i kwarcowymi formacjami stalagmitów oraz stalaktytów. Następnie przejazd do zabytkowego miasta Stellenbosch, w którym znajduje się słynny uniwersytet. Przy zadrzewionych alejach stoi wiele zabytkowych domów, w których znajdują się galerie sztuki, kawiarnie i restauracje. Kolacja. Przejazd do Kapsztadu (Cape Town).

 • KAPSZTAD

  Zwiedzanie Kapsztadu. Na trasie spaceru po centrum – ratusz, fort, gmach parlamentu (z zewnątrz), ogrody Kompanii Wschodnioindyjskiej. Wizyta w kolorowej dzielnicy Bo-Kaap. Wjazd (przy sprzyjającej pogodzie) kolejką linową na Górę Stołową (1084 m n.p.m.). Przejazd do Waterfront. Czas na spacer po Nabrzeżu Victorii i Alfreda (Victoria & Alfred Waterfront), gdzie dookoła wielkiej galerii handlowej stoją zabytkowe budynki, magazyny i spichlerze, zaadaptowane na sklepy, restauracje, kafejki. Kolacja w jednej z restauracji z widokiem na zatokę i cumujące statki.

 • KAPSZTAD – PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI

  Przejazd nad zatokę Hout i rejs stateczkiem do Duiker Island (Wyspy Fok), na której wyleguje się duża kolonia fok. Następnie przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża na skalisty Przylądek Dobrej Nadziei. Postój w Punkcie Przylądkowym i czas wolny na wspinaczkę na wzgórze (lub wjazd kolejką szynową) na latarnię morską z pięknym widokiem na ocean. Przejazd do miejscowości Simonstad (Simon’s Town), gdzie na plaży żyją pingwiny afrykańskie. Kolacja.Transfer na lotnisko w Kapsztadzie. Póznym wieczorem transfer na lotnisko.

 • Kpasztad-Warszawa

  Odprawa paszportowo bagażaowa, wylot do Europy


Cena

Płatność

I rata: 4000 PLN płatne przy podpisaniu umowy
II rata: część PLN płatne na 60 dni przed rozpoczęciem imprezy (minus I rata)
III rata: część walutową uczestnik zabiera ze sobą

Co zawiera cena ?

CENA ZAWIERA

- lot Warszawa - Kapsztad  : Johannesburg - Warszawa
- przelot wewnętrzny,- zakwaterowanie w hotelach na poziomie 3*, 4*, bungalowach, pokoje 2- osobowe z łazienkami, klimatyzacja (gdzie konieczne), czajnik, kawa i herbata w pokojach w większości hoteli. Baseny kąpielowe w większości miejsc noclegowych
- posiłki: śniadania oraz kolacji
- transport z klimatyzacją
- opieka polskojęzycznego przewodnika na terenie RPA
- ubezpieczenie 
- opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika na miejscu, który jednocześnie będzie pełnił funkcję kierowcy
- ubezpieczenie KL NNW 500000 PLN.

-Na zwyczajowe napiwki oraz opłaty bagażowe sugerujemy przeznaczyć ok. 60 USD.


 • Brak opini. Podziel się swoją opinią z innymi.