Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

Indie wschodnie i królestwo Bhutan

Opis

Indie wschodnie i królestwo Bhutan

BAGDOGRA - DARJEELING - PELLING - RUMTEK - GANGTOK - KALIMPONG - CHALSA - PUNTSHOLING - THIMPHU-TAKTSANG - PARO - KOLKATA


Plan Wycieczki

 • WYLOT Z WARSZAWY

  Zbiórka w hali odlotów lotnisko Okęcie w Warszawie. Przelot do Indii (Bagdogra) z przesiadkami.

 • BAGDOGRA, DARJEELING

  Przylot do Bagdogra,przejazd malowniczą trasą wśród wzgórz porośniętych zielonymi krzewami herbaty do Darjeeling (ok. 4 godz.) malowniczo położone na zboczu góry miasto Darjeeling słynie z plantacji najlepszych w Indiach gatunków herbaty. Nocleg w Darjeeling.

 • DARJEELING

  O poranku przejazd na wzgórze tygrysie (Tiger Hill) i obserwowanie wschodu słońca nad Kanchenjunga (8598 m npm). Powrót do hotelu na snaidanie,Po drodze krótka wizyta w klasztorze w Ghum. Przejazd zabytkową kolejką przypominającą dziecięce zestawy kolejkowe. Jest to najstarsza kolejka wąskotorowa świata zbudowana przez Anglików pod koniec XIX w. Pociąg porusza się z niewielką prędkością, dzięki czemu jest czas na obserwację pięknych pejzaży i zrobienie atrakcyjnych zdjęć. Po południu zwiedzanie Darjeeling. Postój na plantacji herbaty. Nocleg w Darjeeling.

 • DARJEELING - PELLING

  Przejazd do Pelling, miejscowości położonej na wysokości 2040 m npm.Głównym zabytkiem miasta jest zespół klasztorny Pemayangste z 1705 roku., Droga prowadzi w dół, wśród pól herbacianych do Meelli nad rzeką Teesta, a następnie wznosi się w górę do miejscowości Legship, gdzie znajdują się sikkimskie gorące źródła. Po drodze postoje i podziwianie fantastycznych górskich widoków. Przyjazd do Peelling potężne Himalaje i szczyt Kanczendzonga królują nad miastem,Nocleg.

 • PELLING - RUMTEK - GANGTOK

  Wcześnie rano z okien hotelu można podziwiać wschód słońca nad Himalajami. Po śniadaniu zwiedzanie klasztoru buddyjskiego Pemayangtse, zbudowanego na początku XVIII w. Klasztor ozdobiony jest unikalnymi rzeźbami w drewnie ilustrującymi sceny Koła Życia. Przejazd do Rabdentse, gdzie znajdują się pozostałości dawnej siedziby króla Sikkimu. Z tego miejsca po raz kolejny podziwiać można himalajskie szczyty. Zwiedzanie klasztoru Rumtek, największego buddyjskiego kompleksu świątynnego w Sikkimie, wzniesionego w XVI w., zniszczonego na skutek pożaru i odbudowanego w latach 60. XX wieku dzięki pomocy i hojności sikkimskiej rodziny królewskiej oraz rządu Indii. Rumtek uznawany jest za doskonałą replikę tybetańskiego klasztoru Tsurphu. Przechowywane są w nim niektóre z najcenniejszych na świecie manuskryptów buddyjskich. Przejazd do Gangtok, stolicy Sikkimu. Po drodze obserwacja wspaniałych widoków pasm górskich poprzecinanych głębokimi dolinami. Nocleg w Gangtok.

 • GANGTOK

  Zwiedzanie Gangtok. Spacer po mieście. Wizyta w liczącym 200 lat klasztorze Enchey, przebudowanym na początku XX w. w stylu chińskiej pagody. Zwiedzanie Instytutu Tybetańskiego powołanego do życia w 1958 roku, gromadzącego jedną z najbogatszych w świecie kolekcję buddyjskich ksiąg i manuskryptów. Obejrzeć tu można kolekcję przedmiotów kultu religijnego oraz słynne tybetańskie thangki. Chwila wytchnienia w ogrodzie botanicznym, w którym rośnie kilkaset gatunków sikkimskich storczyków. Powrót na nocleg do Gangtok.

 • GANGTOK - KALIMPONG

  Przejazd do Kalimpong, mijescowości spoczywającej na bujnych, zielonych obszarach w średnich pasmach Himalajów. To egzotyczne miasto pięknych ludzi, mistycznych i czarujących, z rzadką domieszką krwi ludu ze wzgórz. Gompy, niezwykłe kościoły, świątynie, mnisi i misjonarze koegzystują tu w pokoju i radości. Tutejszy osobliwy, ruchliwy bazar zachwyci każdego podróżnika. Niczym puszka Pandory zawiera mnóstwo niespodzianek takich jak thanki buddyjskie obrazy, ręcznie obrabiane srebro, bhutańskie tkaniny, chińskie lampy, lepczańskie sztylety, maski i wiele innych. Kalimpong to siedziba buddyjskich klasztorów, hinduskich świątyń i chrześcijańskich kościołów. To także ogród orchidei i innej egzotycznej roślinności oraz miejsce kolonialnych domostw i malowniczych widoków. Nocleg w Kalimpong.

 • KALIMPONG - CHALSA

  Rano wizyta w klasztorze Durpindra, położonym w najwyższym miejscu Kalimpongu, skąd roztacza się piękny widok na okolicę. Następnie przejazd do Chelsea mało uczęszczaną drogą prowadzącą wśród gór porośniętych lasem, wśród plantacji herbaty wyglądających z daleka jak gęsto tkane zielone dywany. Nocleg w Chalsa.

 • CHALSA - PUNTSHOLING - THIMPHU

  Przejazd w kierunku granicy z tajemniczym królestwem Bhutanu, zagubionym wśród Himalajów, zaciekle broniącym swojej niezależności i tradycji, przez lata skutecznie odizolowanym od jakichkolwiek wpływów zewnętrznych. Przejazd przez typową dla Bhutanu bramę powitalną w mieście Phuntsholing, położonym nad rzeką Tosar. Oglądanie malowniczej panoramy miasta z drogi wspinającej się ostro w górę. Oficjalne przekroczenie granicy w Rinchending.i dalsza jazda do Thimphu – stolicy Bhutanu. Po drodze pierwszy kontakt z oryginalną bhutańską architekturą – domy pomalowane w kolorowe wzory, dachy kryte gontem. Postój w miejscowości Gedu. Przyjazd do Thimphu wieczorem.

 • THIMHPU

  Thimpu Po śniadaniu zaczniemy od zwiedzania doliny Thimpu, odwiedzając Trashicheoe Dzong - siedzibę rządu, a także Memorial Czorten, czyli jedno z najbardziej znanych religijnych miejsc w Thimpu. Wewnątrz znajdują się wspaniałe malowidła i figurki, które odnoszą się do filozofii buddyjskiej i są symbolem codziennego kultu dla mieszkańców. Po tym udamy się do Instytutu Zoring Chudym (potocznie zwanego szkołą malarską), gdzie z bliska możemy przyjrzeć się uczniom przebywającym na sześcioletnim kursie nauki najważniejszych sztuk rzemiosła rozpowszechnionych w Bhutanie. W drodze powrotnej odwiedzimy Muzeum Dziedzictwa Narodowego z fascynującym zbiorem tkanin, który ukazuje głęboko zakorzenioną i wciąż obecną tradycje. Popołudniu spacer w dzielnicy handlowej, czas na zakupy. Nocleg w hotelu.

 • TAKTSANG

  Przejazd do Czortenu Satsam i wędrówka do Klasztoru Taktsang, co oznacza Gniazdo Tygrysa. Zbudowany na wysokości 3000 m n.p.m., na skalnym klifie, 700 metrów ponad dnem przepięknej doliny Paro, klasztor - to najsławniejszy i najważniejszy obiekt sakralny Królestwa Bhutanu. Chętni zaoszczędzenia sobie przyjemności wspinaczki na własnych nogach, mogą skorzystać z lokalnego środka transportu i pokonać trasę na grzbietach osiołków. Po drodze z Taktshang wizyta w Drugyal Dzong, którego nazwa „Drugyal” oznacza Zwycięski. Dzong został wybudowany w 1650 roku przez Shabdrung Ngawang Namgyela, założyciela Bhutanu,nocleg.

 • PARO - KOLKATA

  Przejazd na lotnisko w Paro i przelot do Kolkatay (d. Kalkuta) – drugie co do wielkości miasto Indii, fascynującego ze względu na swoją wielokulturowość i kontrasty. Zwiedzanie miasta – ośrodek misyjny Matki Teresy oraz Dom Misjonarzy Miłosierdzia, katedra św. Pawła, muzeum Victoria Memorial z bogatymi zbiorami z czasów rządów brytyjskich w Indiach. Nocleg w Kolkacie.

 • KOLKATA

  Dalsze zwiedzanie Kolkaty. Wizyta w ogrodach Edenu, gdzie znajduje się m.in. stadion sportowy, na którym rozgrywane są mecze krykieta, ulica Esplanade z ratuszem. Po południu przejazd na lotnisko. Wylot do Europy.

 • Warszawa

  Przylot do Warszawy.


Cena

Płatność

I-rata  3500 pln podczas zgłoszenia

(wpłata I raty oznacza że uczestnik zapoznał się i AKCEPTUJE warunki uczestnictwa na wyjazd na stronie http://exotictravel.pl/userfiles/file/warunki.pdf ) 

Przed wpłatą I- raty kazdy uczestnik (ZALECAMY) może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztu rezygnacji z wyjazdu (ok. 3 % ceny wycieczki)

II-rata  4500 pln dwa miesięcy przed wylotem

III-rata 1700 usd wpłatne na miejscu beżpośrednio u kontrachenta

Co zawiera cena ?

 • przelot na trasie Warszawa/Delhi  ; Kolkata/Warszawa,
 • 02 przeloty w Azji samolotami, na trasach Delhi / Bagdogra oraz Paro / Kolkata,
 • wizy wjazdowe do Indii i Bhutanu,
 • zezwolenie na wyjazd do Sikkim
 • noclegi w pokojach dwu osobowych w hotelach dobrych 3* - 4* (jedynka dodatkowa wpłatna)
 • wyżywienie śniadania i obiadokolacje, w ciągu dnia lekki posiłek w autokarze
 • napoje alkoholowe i bez alkoholowe (woda mineralna,cola) podane w autobusie.
 • transfery i przejazdy podczas zwiedzania,
 • wycieczki i atrakcje zgodnie z programem,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • usługi lokalnych przewodników,
 • polsko języczny pilot po całej trasie,
 • opłaty wjazdowe do Indii i Bhutanu oraz lokalne podatki i opłaty rządowe,
 • ubezpieczenie kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków na czas wyjazdu.


 • Brak opini. Podziel się swoją opinią z innymi.