Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

Indie południowe - Tamilnadu i Kerala

Opis

Indie południowe - Tamilnadu i Kerala

Większość podróżujących do Indii na swą pierwszą wyprawę wybiera zwykle północ, z dobrze rozpoznawalnymi miastami Delhi i Jaipurem. Stosunkowo niewielu podróżuje do mniej znanych Indii południowych. Region ten oferuje wręcz nieprzebrane bogactwo kulturowe i przyrodnicze. Można tu nasycić zmysły wspaniałymi krajobrazami czy rozlewisk Kerali "Backwaters", zapoznać się z doskonałą pełną smaków i zapachów kuchnią Orientu, czy doznać niemal mistycznych przeżyć podczas spektaklu Kathakali. Zatrzymana w czasie przeszłość jest tu na wyciągnięcie ręki. Urzekające, pokryte misternymi zdobieniami świątynie, mistrzostwo wykonania wspaniałej sztuki i architektury, bogato zdobione pałace starożytnych indyjskich dynastii to tylko nieliczne z proponowanych atrakcji. Wreszcie, zgłębiając tajemnice regionu, można odkrywać uroki życia codziennego kolonialnych miast i miasteczek czy zagubionych rybackich osad, by z tej niezwykłej podróży mógł powstać zmysłowy, pełen gwaru i kolorów obraz Południowych Indii. W porównaniu z północą południe Indii to zupełnie inny kraj, inne Indie. Ludność południa posługuje się językami odmiennymi od tych używanych na północy – są one pochodzenia drawidyjskiego. To tamilski (Tamil Nadu), malayalam (Kerala). To obszar zamieszkany przez ¼ populacji kraju. Niektóre rejony południa Indii, przede wszystkim Tamil Nadu, są ostoją żywej tradycji hinduskiej Indii. Hinduskie świątynie przetrwały tam w prawie nienaruszonym stanie okres najazdów i podbojów. Ciągle rozbudowywane i upiększane przez kolejnych władców są dowodem geniuszu architektonicznego dawnych południowych Indii.


Plan Wycieczki

 • Warszawa

  Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godz. przed wylotem. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Chennai z jedną przesiadką.

 • Chennai (Madras)

  Rano przylot do Madrasu, powitanie na lotnisku, następnie transfer do hotelu. Chennai to jedna z czterech głównych metropolii Indii, stolica południowo-wschodniego stanu Tamil Nadu. Zwiedzanie Chennai, zobaczymy świątynie Parthsarthy i Kapaleeshwar, katedrę św. Tomasza, fort św. Jerzego, plażę Marine Beach. Nocleg w Chennai.

 • Mahabalipuram

  Przejazd do Mahabalipuram i zakwaterowanie w hotelu/resorcie. Zwiedzanie zabytków i wypoczynek na plaży. Mahabalipuram, zwane również, jako Mamallapuram jest sławne dzięki swoim siedmiu pagodom. Na tutejszym nadbrzeżu znajduje się grupa starożytnych z VII wieku, wyciosanych w skale grot i monolityczne sanktuaria reprezentujących architektoniczny styl drawijski. Zabytek został wpisany na listę UNESCO. Na uwagę zasługują szczególnie olbrzymie reliefy, uważane za najdoskonalszy przykład sztuki Palladów. Najbardziej znany jest relief Pokuta Bhagirathy znana, jako Spłyniecie Gangesu z Nieba. Malownicza świątynia Nadbrzeżna (Shore Temple), nieopodal została zbudowana ku czci Wisznu. Noc w hotelu w Mahabalipuram.

 • Pondicherry

  Po śniadaniu wyjazd do Pondicherry. Po drodze odwiedzimy miasteczko Auroville, nazywane Miastem Świtu, które w swoim założeniu miało stać się międzynarodowym centrum przyjaźni, dzisiaj jest celem wypraw zwolenników ruchu New Age. Po południu zwiedzanie Pondicherry, dawnej kolonii francuskiej – miasta, w którym nadal czuć atmosferę kolonialnego splendoru. Pondicherry łączy swą historię ze znanym, nieżyjącym już, bengalskim filozofem Śri Aurobindo. W centrum miasta wznosi się założony przez niego ośrodek medytacyjny, do którego przybywają ludzie z całego świata, by przy grobowcu wielkiego uczonego, znaleźć spokój ducha, oddać się jodze i medytacji. Obiadokolacja i nocleg.

 • PONDICHERRY – TANJORE

  Po śniadaniu przejazd do Tanjore – stolicy dawnego, potężnego królestwa Chola. Społeczeństwo Chola było znane jako patroni kultury i wspaniałej sztuki, a zwłaszcza malarstwa. Zwiedzimy także świątynię z XI w. poświęconą Śiwie. Po obiedzie czas na zapoznanie się z miastem. Nocleg w Tanjore.

 • TANJORE – MADURAI

  Po śniadaniu przejazd do Madurai, nazywanego także miastem krawców. Nieopodal świątyni, głównie w budynku hali targowej, znajduje się ok. 1000 stanowisk, gdzie w ciągu kilku godzin sprawni krawcy są w stanie uszyć dowolny strój za bardzo niską cenę. Przyjazd do Madurai. Tutaj odwiedzimy bajecznie kolorowy kompleks świątynny Meenakshi, aby przyjrzeć się wieczornej ceremonii aarti. Nocleg w Madurai.

 • Madurai

  Po śniadaniu zwiedzanie Madurai, zobaczymy pałac Tirumala Nayak, budynek w stylu indosaraceńskim z 1636 roku, wybudowany przy pomocy włoskiego architekta, z dziedzińcem o powierzchni 3900 m2, a także Muzeum Gandhiego, świątynię Koodal Azhagar. Nocleg w hotelu w Madurai.

 • MADURAI – THEKKADY

  Po śniadaniu przejazd do Thekkady. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Thekkady słynie z plantacji herbaty i ziół, a jego ulice przesycone są aromatem kardamonu, wanilii i pieprzu. Nocleg w hotelu w Thekkady.

 • THEKKADY – ALLEPPEY

  Po śniadaniu przejazd do Alleppey. Po przybyciu transfer na łódź mieszkalną, gdzie czeka nas rejs. W pobliżu Alleppey znajdują się jedne z najbardziej malowniczych rozlewisk Kerali, system jezior połączonych niewielkimi rzeczkami i wąskimi kanałami, które tworzą drogę wodną i jednocześnie wspaniały krajobraz. Nocleg na łodzi.

 • THEKKADY – KUMARAKOM

  Po śniadaniu zejście z łodzi i przejazd do Kumarakom – miejscowości położonej nad jeziorem Vembanad, w miejscu gdzie tworzy ono rozlewisko z niezliczoną ilością kanałów, po których kursują słynne łodzie-domy. Palmy kokosowe, niekończące się pola ryżowe, meandry i lasy namorzynowe tworzą wspaniały azjatycki upokajający i inspirujący krajobraz. Ponadto tereny te zamieszkuje wiele gatunków przepięknych ptaków. Nocleg w Kumarakom.

 • KUMARAKOM

  Po śniadaniu rejs łodzią po jeziorze Vembanad, najdłuższym w Indiach, które rozciąga się na aż 95 kilometrów i ma powierzchnię około 2033 km2. Następnie przejazd do Kochi, zakwaterowanie w hotelu,Nocleg w Kochi.

 • KUMARAKOM – kochi

  Po śniadaniu przejazd do miasta Kochi -ośrodek handlu przyprawami i owocami morza zbudowany nad lagunami Morza Arabskiego na licznych wyspach i półwyspach. Kochi to Wenecja wschodu. Stare miasto i Fort czarują mozaiką dawnych holenderskich, portugalskich i brytyjskich bungalowów zbudowanych przy wąskich uliczkach. Malownicza lokalizacja portu otoczona gajami palmowymi jest uroczym miejscem żeby spędzić wieczór w jednej z tutejszych restauracyjek serwujących lokalne potrawy. Wieczorem występ tańca - teatru Kathakali, jedynego w swoim rodzaju i wystawianego tylko w Kerala. Noc w hotelu.

 • Kochi

  Po śniadniu pakowanie bagażu,wykwaterowanie z hotelu,całodniowa wycieczka po mieście. Zwiedzanie: Synagogi Żydowskie - Jewish Synagogue i poznawanie zawiłych dróg mniejszości Żydowskiej w Indiach; Pałac Mattancherry zwany też Dutch Palace z freskiem opowiadającym historie Ramajany eposu znanego wszystkim mieszkańca Indii. Lunch w jednej z przytulnych restauracyjek w dzielnicy żydowskiej pośród sklepików ze starociami i dziełami z przed wieków. Potem przejazd do dzielnicy zwanej Fort Kochi i zwiedzanie: Kościoła St.Thomas Church, gdzie były pochowane szczątki Vasco de Guma; Katedry St.Mary's, którą odwiedził i poświecił Papież podczas swojej wizyty w Indiach; Międzynarodową Giełdę Pieprzu, odwiedzenie domu, w którym mieszkał odkrywca Vasco de Gama. Spacer do nadbrzeżem Fortu Kochi i podziwianie rozwieszonych nad kanałami malowniczych chińskich sieci.wieczorem kolacja i pózny przejazd na lotnisko w Kochi.

 • Kochi-warszawa

  Odprawa paszportowo bagażowa i przelot do Warszawy.


Cena

Płatność

I rata 3000 zaliczka pln 

(wpłata I raty oznacza że uczestnik zapoznał się i AKCEPTUJE warunki uczestnictwa na wyjazd na stronie http://exotictravel.pl/userfiles/file/warunki.pdf ) 

Przed wpłatą I- raty kazdy uczestnik (ZALECAMY) może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztu rezygnacji z wyjazdu (ok. 3 % ceny wycieczki)

II rata 4500 pln (45 dni przed wyjazdem)

III rata 930 usd wpłatne na miejscu bezpośrednio u kontrachenta

Co zawiera cena ?

 • Przelot samolotem renomowanymi linami rejsowym Qatar Air przez Doha na trasę Warszawa –Madras ; Kochin -Warszawa.
 • Przejazdy na terenie Indii autokarem z klimatyzacją.
 • Noclegi w hotelach 4* gwiazdkowych z klimatyzacją, w większości z basenem.
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (stół szwedzki z indyjskimi potrawami). W ciągu dnia lekki posiłek w autokarze, napoje bez alkoholowe i alkohol-Rum, gin, whisky (miejscowy)serwowany w autokarze.
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów turystycznych.
 • Opłaty lotniskowe.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota-opiekuna na całej trasie oraz licencjonowanych przewodników lokalnych we wszystkich obiektach historycznych.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW.
 • Koszt wizy indyjskiej.
 • opłata za aparatu fotograficznego

Uwaga- kolejność zwiedzania i niektóre obiekty moga ulec zmianie,Należy pamiętać, że Indie to fascynujący i egzotyczny kraj, co oprócz wspaniałych wrażeń wiąże się z pewnymi uciążliwościami podróży. Dla Państwa komfortu staramy się bardzo, aby standard zakwaterowania nie wykraczał poniżej ogólnie przyjęte normy hoteli 4*  jednak nie mamy wpływu na słaby stan indyjskich dróg i uciążliwości związane z długimi przejazdami.


 • Brak opini. Podziel się swoją opinią z innymi.