Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

Dubaj i Sri Lanka

Opis

Dubaj i Sri Lanka

Wycieczka do Dubaju-kraina tysiaca i jednej nocy, oraz Srilanka-kraina słoni i słynnej cejlońskiej herbaty. 

Wyprawa szczególnie dla osób poszukujących szczęścia. Tu przyjdzie ono samo - wszak dawna nazwa Sri Lanki to Serendip. A to oznacza serię przypadków prowadzących do odnalezienia szczęścia, którego tu nie trzeba specjalnie szukać... Zwiedzamy !


Plan Wycieczki

 • WYLOT Z POLSKI do SRILANKI

  Zbiórka uczestników na Okęcie 1230 przy dprawie linii lotncizej Emirat Air,popołudniu 1350 wylot z Polski na międzynarodowe lotnisko w Dubaju (Emiraty Arabskie) dalej lot do Colombo.

 • Colombo

  Przelot do Colombo 08:30,odprawa paszportowo-bagazowa,transfer do hotelu,zakwterownaie (13.00). Plaża,dzień przeznaczony na wypoczynek na cejlońskiej plaży,nocleg.

 • Odpoczynek

  Dni przeznaczone na odpoczynek na cejlońskiej plaży,nocleg.

 • Odpoczynek

  Dni przeznaczone na odpoczynek na cejlońskiej plaży,nocleg.

 • Sigiriya

  Śniadanie w hotelu, a następnie wyjazd w kierunku miasta Sigiriya.zobaczymy potężną Skalną Fortecę Sigiriya, cytadelę królewską z V w. n.e. ze słynnymi freskami na ścianach skalnej jaskini oraz Lustrzaną Ścianą ze szlifowanego marmuru - prawdopodobnie najwspanialszy zabytek architektoniczny na całej wyspie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicy Dambula.

 • Polonnaruwa

  Po śniadaniu przejazd do Polonnaruwy, średniowiecznej stolicy kraju. Odwiedzimy tu ruiny Pałacu Królewskiego, tzw. Czworobok - taras z relikwią Zęba, Dalada Maluwa - kompleks 12 zabytkowych budowli, których historia sięga XI wieku, oryginalną Lotosową Sadzawkę przypominającą kształtem kwiat lotosu oraz liczne świątynie. W pobliskiej pracowni rzeźby w drewnie będzie można obejrzeć umiejętności miejscowych rzemieślników oraz zakupić lokalne pamiątki. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w Dambula.

 • Dambulla

  Po śniadaniu przejazd do Dambulli,udamy się do Fabryki Batiku, gdzie podziwiać będziemy imponujący proces uzyskiwania wzorów na tradycyjnych tkaninach, a także do Ogrodu Przypraw w Matale, gdzie poznamy tajniki uprawy przypraw i ich zastosowanie. Z Matale przejedziemy do Kandy- miasta w którym najbardziej odczuć można wpływy buddyjskie na wyspie. Na początek proponujemy objazd wokół zalewu Kandy, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Zobaczymy główny rynek miasta centrum rękodzieła. Następnie zwiedzimy jedno z najbardziej znanych miejsc na Sri Lance- Świątynię Zęba, najważniejszą świątynię buddyjską na Sri Lance z relikwią Zęba Buddy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kandy.

 • Kandy-Nuwara Eliya

  Po śniadaniu odwiedzimy Muzeum Kamieni Szlachetnych (z pokazami obróbki klejnotów). Następnie udamy się w kierunku Nuwara Eliya, poprzez malownicze wzgórza porośnięte krzewami herbacianymi (droga z Kandy pokonuje 1400 m. przewyższenia i wiedzie licznymi serpentynami). Po drodze odwiedzimy plantację i fabrykę herbaty, gdzie weźmiemy udział w pokazie produkcji słynnej na całym świecie herbaty Cejlon, będzie także okazja do jej degustacji i czas na zakupy.nocleg.

 • Nuwara Eliya

  Miasto Nuwara Eliya zwane jest „Małą Anglią” ze względu na widoczne pozostałości po brytyjskich osadnikach. Wieczór pozostaje wolny na samodzielne spacery po mieście (m.in. Park Wiktorii, Rynek). Obiadokolacja i nocleg w okolicach Nuwara Eliya.

 • Colombo

  Przejazd do Colombo,zwiedzanie stolicy Sri Lanki, Colombo - barwnej metropolii, w której przeplatają się ślady kolonialnej przeszłości z wielkomiejskim gwarem i nowoczesnością. Zobaczymy m.in. (w miarę możliwości czasowych) świątynię buddyjską Gangaramaya, kościół Wolvendhal (zabytek z okresu panowania Holendrów), świątynię hinduistyczną, ratusz, Ogrody Cynamonowe - ekskluzywne przedmieście stolicy, gdzie w pięknych pokolonialnych willach mieszczą się liczne ambasady i elitarne szkoły,postój przy Bandaranaike Memorial International Conference Hall (BMICH) - prezent dla Sri Lanki od Ludowej Republiki Chin,obiadokolacja i transfer na lotnisko,wylot do Dubaju.

 • DUBAJ

  Przelot do Dubaju,odprawa paszportowo bagażowa,popołudnie ten obfituje w wiele atrakcji i daje szansę na kompleksowe poznanie i odkrycie tego egzotyczne miasta. postój przy najwyższym hotelu świata „Burj Al Arab”, którego kategoryzacja osiągnęła aż siedem gwiazdek (7*),pózniej przepięky meczet Jumeirah Mosque, prezentującego niezwykle nowoczesną islamską architekturę. Na trasie zobaczyć można kilka pałaców, należących do lokalnych, niezwykle wpływowych szejków. Dubaj kojarzy się przede wszystkim z niezwykłymi koncepcjami architektonicznymi i rozwojem technologicznym - wszystkich zwolenników modernistycznej architektury zachwyci Dubajskie Centrum Targowe - World Trade Center. Miasto zaskakuje również swoimi historycznymi budowlami.dzielnica Bastakiya oraz w Muzeum Al Fahidi Fort, które prezentuje całą kolekcję zbiorów, przedstawiającą tradycyjne życie i dawny, prawie zupełnie zapomniany Dubaj. Następnym punktem są odwiedziny lokalnego targu tekstyliów, a zaraz potem krótki rejs tradycyjną łódką „abra” i wizyta na typowych dla Dubaju targach złota i przypraw „Gold and Spice Souq”, które mienią się tysiącem barw. Na wieczór przygotowano prawdziwie romantyczną atrakcję – 2 godz.rejs tradycyjną arabską łodzią „dhow” po rzecze Dubai Creek. Niezwykłe dekoracje, muzyka i przepyszne lokalne potrawy (w formie BBQ) przenoszą w zupełnie inny świat.wieczorem zakwterowanie w hotelu,nocleg.

 • SAFARI NA PUSTYNI

  Do południa dzień wolny na samodzielne odkrycie Dubaju,Popołudnie zapowiada się niezwykle emocjonująco.Popołudniu jedną z najoryginalniejszych lokalnych atrakcji – pustynne safari i przejażdżkę jeepami wśród złotych wydm i zachodzącego słońca. Poza ogromną dawka emocji i adrenaliny uczestników czeka spotkanie Beduinów – grupy, która od setek lat zmaga się z nieprzyjaznym pustynnym klimatem i wybiera życie w ekstremalnych warunkach. W ich obozie zobaczyć można chyba najbardziej rozsławione arabskie symbole – kolorowe dywany, niezwykle dekoracyjne poduszki i niskie stoliki, a dodatkową atrakcją jest przejażdżka na wielbłądzie, malowanie ciała henną, możliwość przymierzenia arabskich strojów, czy najzwyklejsza przyjemność i relaks w towarzystwie... „sziszy”... Wieczorem czeka na Państwa przepyszna kolacja (BBQ) i pokaz najpopularniejszego tańca brzucha wykonanego przez lokalną tancerkę pod gołym niebem, w niezwykłej atmosferze.nocleg w Dubaju.

 • Dubaj -Warszawa

  Wczesniej rano transfer na lotnisko wylot z Dubaju o 0730 do Warszawy.Przylot do Warszawy o godz. 1045. Wypoczęci, opaleni, z paczką aromatycznej cejlońskiej herbaty pod pachą i setkami widoków pod powiekami. Teraz tylko trzeba zaspokoić ciekawość bliskich, którzy czekają na opowieści o rajskiej wyspie. Ale to już przecież sama przyjemność!


Cena

Płatność

I rata -  3500 pln 

(wpłata I raty oznacza że uczestnik zapoznał się I AKCEPTUJE warunkami uczestnictwa na wyjazd na stronie http://exotictravel.pl/userfiles/file/warunki.pdf ) 

Przed wpłatą I- raty kazdy uczestnik (ZALECAMY) może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztu rezygnacji z wyjazdu (ok. 3 % ceny wycieczki)

II rata-  4500 pln (dwa miesjęcy przed wylotem)

III rata-  900 usd wpłatne na miejscu bezposrednio u kontrachenta

Co zawiera cena ?

 • Przejazdy  na terenie Srilanki i Dubaju autokarem z klimatyzacją.
 • Przelot między kontynetalny samolotem rejsowym Emirates air  
 • Warszawa –Colombo ; Colombo-Dubaj ; Dubaj -Warszawa.
 • Noclegi w pokojach 2 osobowych w  hotelach 4*    (dopłata za jedynkę)  (w Nuwara Eliya 1 nocleg  hotel 3*)
 • Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, napoje bez alkoholowe i alkohol (arak miejscowy) serwowany w autokarze w Srilance.
 • Wiza Srilanki
 • Wiza Dubaju
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów turystycznych wymienionych w programie.
 • Opłaty lotniskowe.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota-opiekuna na całej trasie oraz licencjonowanych przewodników lokalnych we wszystkich obiektach historycznych.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW.
 • Opłata za fotografowanie


 • Brak opini. Podziel się swoją opinią z innymi.