Masz pytania ? Skontaktuj się z nami  +48 600 414 181

CHINY (brak miejsc)

Opis

CHINY (brak miejsc)

Niezapomniana Podróż do Chin, zwiedzanie stolicy "Państwa Środka",  słynnego z kung-fu klasztoru Shaolin,Wielkiego Muru, groty Longmena, Armii Terakotowej, srare miasto w Xi'an, Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi aż 7 obiektów klasy UNESCO, o to nie kóre atrakcje na naszej trasie po Chinach.

Trasa  dla osób w każdym wieku, pasjonatów architektury i historii. Przebieg trasy dostosowany dla osób o przeciętnej sprawności fizycznej. W czasie trawania wycieczki przemieszczamy  wykorzystując wszystkie środki transportu: samolot, autokar, statek, szybkie pociągi.

 


Plan Wycieczki

 • Warszawa – Pekin

  Odprawa bagażowa i paszportowa, przelot liniami QATAR AIRWAYS z przesiadką w Doha do Chin (nocny przelot do Pekinu – posiłki na pokładach samolotów).

 • Pekin

  Przylot do Pekinu, odprawa graniczna i odebranie bagaży. Przejazd do hotelu, czas na odpoczynek po podróży.

 • Pekin ( Zakazane miasto)

  Zwiedzanie Pałacu Cesarskiego UNESCO (Zakazane Miasto), będącego rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zwiedzanie Pałacu Letniego – jednego z największych cesarskich zespołów pałacowo-ogrodowych w Chinach. Podczas spaceru po terenie pałacu zobaczymy Pawilon Życzliwości i Długowieczności oraz Pawilon Nefrytowych. Zwiedzamy Plac Bramy Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen) - najważniejszy plac "Państwa Środka", na którym znajduje się Mauzoleum Mao Zedonga i sąsiadujący z gmachami Parlamentu oraz Muzeum Narodowego.Kolacja z degustacją kaczki po pekińsku, nocleg w Pekin.

 • Pekin (Wielki mur)

  Wizyta na Wielkim Murze w rejonie Mutianyu. Jest to jeden z najlepiej zachowany odcinek Wielkiego Muru w okolicach Pekinu. Wjazd kolejką linową na zbocze wzgórza skąd rozpościera się piękny widok na mur. Po południu powrót do Pekinu. Po drodze zatrzymamy się w fabryce rzeźb z jadeitu. Wieczorem spacer po centrum miasta - główny deptak handlowy stolicy, następnie stara cesarska aleja parkowa oraz dawna zabudowa Pekinu. Spacer zakończymy w dzielnicy Houhai, położonej nad jeziorem, z licznymi pubami i klubami oraz widokiem na Wieże Bębnów i Dzwonów. Transfer na dworzec, nocny pociąg do Pingyao.

 • Pekin / Pingyao

  Rano przyjazd do Pingyao, doskonale utrzymanego miasta o tradycyjnej zabudowie, które zachwyci miłośników architektury i historii Chin. Wizyta w Rezydencji Rodziny Qiao - gigantycznej posiadłości z okresu dynastii Qing, miejscu, w którym nakręcono słynny film pt. „Zawieście czerwone latarnie”. Zwiedzanie starego miasta: Muzeum Domu Finansowego Rishengchang, gdzie znajdowała się bodaj największa w Chinach centrala finansowa, używająca systemu czeków i depozytów. Obiadokolacja. Nocleg w Pingyao.

 • Pingyao / Xi'an

  Dalsze zwiedzanie Starego Miasta w Pingyao - wpisanej na listę UNESCO - perły tradycyjnej architektury chińskiej,obserwować życie mieszkańców Pingyao, transfer na dworzec kolejowy,. Przejazd szybkim pociągiem do Xi'an (ok. 3 godz.). kolacja: bankiet pierożkowy – degustacja kilkunastu rodzajów pierogów chińskich. Nocleg w Xi'an.

 • Xi’an / Armia Terakotowa / Luoyang

  Od rana zwiedzanie historycznych murów miejskich. Następnie przejazd do słynnego muzeum Armii Terakotowej z tysiącami żołnierzy (UNESCO) z III w. p.n.e., stojących na straży cesarza Qin Shi Huangdi – Muzeum Armii Terakotowej. Wielki Meczet - druga co do wielkości, świątynia muzułmańskiej mniejszości narodowej w Chinach. Dzielnica muzułmańska - centrum życia społeczności muzułmańskiej w Xi’an. Przejazd szybkim pociągiem do Luoyang (ok. 2 godz.). Nocleg w Luoyang.

 • Luoyang / groty Longmen / klasztor Szaolin

  Zwiedzanie grot Longmen , gdzie między V a XIII w. w ponad 2 tys. jaskiń i nisz wykuto tysiące posągów Buddy. Zobaczymy m.in. majestatyczny posąg Buddy oraz niewielką Grotę Medycyny. Przejazd do klasztoru Szaolin – miejsca narodzin chińskiej sztuki walki – kung fu oraz buddyzmu medytacyjnego zen. Zwiedzanie kompleksu klasztornego oraz Lasu Stup – największego w Chinach buddyjskiego cmentarza, gdzie spoczywają najważniejsi mistrzowie klasztoru. Kolacja regionalna gdzie można skosztować m.in. różnego rodzaju makaronów i pierogów typowych dla tego regionu. Wyjazd nocnym pociągiem do Hangzhou (miejsca sypialne, 4 osób).

 • Hangzhou / Xitang

  Wizyta przy zboczu Feilaifeng (Szczyt Który Przyleciał z Daleka), gdzie znajdują się rzeźby, powstałe między X a XIV w. Wizyta na plantacji herbaty Longjing (Smoczej Studni) – jednej z najbardziej znanych i najlepszych zielonych herbat świata. Na plantacji dowiemy się, jaka herbata zapewnia nieśmiertelność, dlaczego najlepsze herbaty chińskie to herbaty sprzed jasności oraz spróbujemy kilku rodzajów naparu z tradycyjnych czarek. Przejazd do położonej na wodzie, liczącej 2500 lat historii i przepojonej klimatem dawnych Chin miejscowości Xitang. W Xitang spotykają się wody dziewięciu rzek, które wraz z setką mostków tworzą urzekającą scenerię. Zwiedzanie miasteczka: Świątynia Siedmiu Mistrzów, deszczowy korytarz, Park Pijanicy, muzeum wina, muzeum drewnianej rzeźby, liczne alejki i rezydencje. Wieczorem czas wolny na wizyty w restauracjach czy pubach, spacery. Nocleg w Xitang.

 • Suzhou

  Śniadanie oraz przejazd autobusem do Suzhou. Zwiedzanie miasta nazywanego Wenecją Wschodu. Suzhou w Epoce Trzech Królestw przez kilka lat było stolicą państwa Wu. Miasto od XIV wieku przodowało w produkcji jedwabiu, a zyski przeznaczone były m.in. na utworzenie 287 nowych ogrodów, z których 69 przetrwało do dziś. Odwiedzimy przepiękny Ogród Wangshi (Ogród Mistrza Sieci) z 1149 roku, zabytkową uliczkę Shantang, Wzgórze Tygrysiego Kurhanu usypane w miejscu grobu założyciela Suzhou - He Lu oraz starą uliczkę Pingjiang. Po południu wizyta z Muzeum Jedwabiu z możliwością dokonania zakupów oraz w Instytucie Hafciarstwa. Kolacja w restauracji oraz powrót do hotelu.

 • Xitang / Szanghaj

  Przejazd do Szanghaj. wizyta w Muzeum Szanghajskim, znajdującym się na Placu Ludowym. Gmach ten mieści w sobie kolekcję ponad 120 tys. sztuk reliktów kultury chińskiej, zajmując powierzchnię 12 tys. m2. Następnie zabytkowy ogród Yuyuan z czasów dynastii Ming, z mnóstwem ścieżek, pagód, stawów i skalniaków, gdzie znajdują się także małe ryneczki oferujące wszystko od herbaty i antyków, po tradycyjne pamiątki. Spacer po starym mieście oraz wizyta w Świątyni Nefrytowego Buddy, która została wzniesiona w 1882 roku, jako miejsce przechowywania dwóch figur Buddy, przywiezionych z Birmy. Kolacja w restauracji, Powrót do hotelu.

 • Szanghaj

  Popłudniu wykwterowanie z hotelu, wizyta w nowoczesnej dzielnicy Pudong, która stała się wizytówką miasta i dowodem potęgi ekonomicznej Chin. Aby podziwiać panoramę Szanghaju wjedziemy windą na taras widokowy wieży telewizyjnej „Perła Orientu”, majestatycznego budynku Jinmao lub innego kilkusetmetrowego wieżowca. Wizyta w dzielnicy Tianzifang – pełnej tradycyjnej, doskonale zachowanej architektury shikumen. Spacer po miasteczku handlowym Yuyuan, zwanym starym miastem.zakupy herbaty, biżuterii czy pamiątek z okresu Wielkiego Marszu. Przechadzka bulwarem nad rzeką Huangpu – słynnym Bundem, podczas której (jeśli będzie taka możliwość) zajrzymy do wnętrza najpiękniejszego niegdyś budynku Azji, wybudowanego w 1921 r. banku Hongkongu i Szanghaju. Spacer po kolorowej i pełnej życia ulicy Nankińskiej. kolacja, tranfer na lotnisko,

 • Szanghaj - Warszawa

  Przelot do Warszawy.


Cena

Płatność

I-rata  4600 pln - przy zgłoszeniu uczestnictwa

(wpłata I raty oznacza że uczestnik zapoznał się I AKCEPTUJE warunkami uczestnictwa na wyjazd na stronie http://exotictravel.pl/userfiles/file/warunki.pdf ) 

Przed wpłatą I- raty kazdy uczestnik (ZALECAMY) może się dodatkowo ubezpieczyć od kosztu rezygnacji z wyjazdu (ok. 3 % ceny wycieczki)

II- rata 4800 pln dwa miesjące przed wylotem

III-rata  część dewizowa 1200 usd płatne na miejscu bezpośrednio u miejscowego kontrachenta.
Napiwki dla personel hotelowy,kieorwca,przewodników miejscowych - 3 USD dziennie / osoby  (płatny dodatkowo)

Co zawiera cena ?

przelot renomowanymi liniami QATAR AIRWAYS przez Doha na trasie Warszawa - Pekin, Szanghaj - Warszawa z przesiadkami,

wylot

  QR 260  16 Sierpień    Warszawa  - Doha   1740    0010+1

  QR 892  17 Sierpień    Doha - Pekin            0205    1500 

powrót

QR 871    28 Sierpień     Szanghai  - Doha    0035    0450 

QR 259    28 Sierpień    Doha - Warszawa    0835    1330  opłaty lotniskowe,

Przejazdy autokarem z klimatyzacją i nocnym pociągiem zgodnie z programem,

ubezpieczenie KL,

zakwaterowanie w hotelach dobrej klasy 4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimatyzacją,

śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu,

lokalny transport: bilety kolejowe na trasach wymienionych w programie, (przy przejazdach nocnych - miejsca sypialne, (4 osoby w przedziale) na trasie:
1. Beijing-Pingyao
2. Luoyang-Hangzhou

bilety wstępu zgodnie z programem.

serwis polskiego pilota

Opłata i koszty wyrabiania wizy chińskiej

Opłata Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG oraz TFP)

Uwaga- kolejność zwiedzania i niektóre obiekty moga ulec zmianie, intensywność programu zwiedzania- średnio zaawansowany.


 • Brak opini. Podziel się swoją opinią z innymi.